Kapitola 4 Konkurz1/2

20. září 2009 v 16:18 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
Tak po dlouhé době jsem opě tady s novou kapitolou k ,,Proč mně nenávidíš". Moc se mi do toho nechtělo, ale napsala jsem základ k jedné z nejpodstatnějších dějových zápletek, ale nepovím vám o co jde, takže si to zkuste domyslet. Jinak děkuji všem, ktteří komentovali minulé kapitoly a obzvlášť děkuji Beltrix jejíž kritika mi pomáhá se vypracovat. Jen předem opět omlouvám pravopisnou stránku povídek, protože já a čeština to je jako zkusit dát dohromady vodu a oheň. Jinak ještě k mím SB obzvlášť k Inně, Aňulce, Beltrix a i Lilly která ještě není moje SB, ale co není, může být: KOUKEJTE DOVALIT DALŠÍ KAPITOLY, JINAK SE PSYCHYCKY ZHROUTÍM. To byla jen taková kulturní vložka a teď už pěkně čtěte a pište komenty, jinak se pomstím(ještě nevím jak, ale jsem všeho schopná na to nezapomínejte.

Září již bylo v polovině a život v Bradavicích se začínal zabíhat do stereotypních kolejí. Všichni prváci už našli své učebny, profesoři přestali brát ohledy na nezvyk po prázdninách a obzvlášť studenty od pátého ročníku výše, začali úkoly zatěžovat na tolik, že i pořádkumilovná a vše-stíhající Lily občas byla trochu nervózní. Ale co bylo hlavní, že Pobertové už opět na plný úvazek záškodničili a s přispěním Protivi, málem přivodili Filchovi záchvat vzteku, přecházející do infarktu. Hned druhého dne Sírius a James zdevastovali učebnu kouzelných formulí(vymlouvali se na nepodařené kouzlo) v níž teď cílevědomě rostla mrkev, vytopili Filchovi kabinet, jednomu novopečenému Zmijozelskému prefektovi utvořili místo prefektského odznaku, růžovou mašličku do vlasů, na níž bylo stříbrným písmem: místo "prefekt" "prdel", podpálili Snapeovi školní brašnu, zamořili knihovnu příšerným smradem a korunu všemu nasadili když Luciusovi Malfoyovi ostříhali vlasy. K jejich smůle kouzlo jenž na to použili se povedlo madame Pomfreyové zvrátit a tak Malfoy opět měl háro delší než kravatu od školního hábitu.

Vztah mezi Jamesem a Lily se nijak zvlášť nezměnil. James Lily zval na rande aspoň 7x denně, ale vždy dostal stejnou odpověď, ať už řekl cokoliv. Navíc strašně žárlil na Johanese, s nímž Lily, trávila až nebezpečně mnoho času. Jediné co ho utěšovalo, bylo pomyšlení na famfrpál. I Lily, měla své starosti. Marrisina zamilovanost se stupňovala a tak jí často dalo hodně práce, vysvětlit Marris ve špatných chvilkách, že vůbec není tlustá, že má krásné oči a že je Black blbec, když si toho nevšimne. Leah naopak byla přímo posedlá famfrpálem a občas bylo i pro energickou Lily, těžké jí pomoct a zabránit aby trénovala ve dne v noci. Jenže kromě těchto věcí trápilo, Lily nejvíce něco docela jiného. Denní Věštec teď neustále přicházel se zprávami o zmizeních vraždách, mučeních a nebezpečí. Jediné co Lily trochu v tomto ohledu uklidňovalo, byl dopis od rodičů, který přišel první čtvrtek v Bradavicích. Obsahoval ujištění, že pokud je situace opravdu vážná jak Lily píše, tak že celá široká rodina se začne její radou řídit a že si o ně nemusí dělat starosti. Sice tu stále bylo velké nebezpečí, ale Leah požádala své rodiče, aby na Evansovi trochu dohlédli a Clavsovi to slavnostně slíbili.

Byl právě druhý víkend v Bradavicích a z Pobertovské ložnice se v nekřesťanských 6:30 ráno se ozývaly kroky, bouchání věcí a křik. Ano, zřejmě by se dalo v nejhorším něco podobného čekat od Remuse, snažícího se něco naučit, ale za deset minut po schodišti chlapeckých ložnic vyřítili Sírius a James. Oba dva byli v nezvykle dobré náladě, James na sobě měl zářivě červený famfrpálový hábit a oba dva měli koště.
"Síriusi, prosím pěkně!" opakoval James snad už po sté a snažil se nahodit smutný prosebný kukuč.
"Já nevím, nechci se komentování vzdávat, ale hrát by bylo fajn." Zamyšleně mu odpověděl Sírius.
"Koupím ti slona, žůžovýho!" nevzdával to James a naznačil sloní uši a chobot.
"To je pak ale něco jiného…!" rozzářil se Sírius a šťastně se zazubil. Pak ale opět začal uvažovat.
"Možná, že bych mohl komentovat jiné zápasy, i když to by nebylo tak zábavné." Uvažoval vážně
"Ještě to promyslím a pak se rozhodnu." řekl nakonec.
"Ty umíš myslet? A proč jsi to neudělal dřív?" nezadržel se James a uhnul Siriusovu pokusu ublížit jeho hlavě koštětem.
"Můžu se optat, proč vůbec musíme už teď jít na to zatracené hřiště, když je to až od osmi?" změnil téma Sírius.
"Zaprvé:Jsem trochu nervózní, za druhé chci si to tam připravit a za třetí, sport po ránu je zdravý" vysvětlil James trpělivě, tónem rodiče učícího dítě že jedna a jedna jsou dvě.
"A to tam musíme okounět už v půl sedmé?" zabručel Sírius.
"Ranní ptáče, hodně skáče, nebo jak to bylo." Svěřil se James Siriusova s jedním ponaučením do života.
"Hlavně že ty se tím řídíš" odsekl Sírius, ale přemáhal smích, protože James začal parodovat jakéhosi tvora z ornitologické říše, který se snažil vzlétnout. ¨
"Ach jo, proč jsem radši nešel až s Náměsíčníkem a Červíčkem.
"Tak teď jsi mně hluboce urazil" ublíženě odvětil James a zvedl nos nahoru.
"To byl účel" odpověděl Sírius, ale to už scházeli vstupní síní k bráně na školní pozemky.
"Jaké vlastně si ty střelce představuješ?" optal se ještě Sírius když vyšli na sluncem zalité školní pozemky.
"Nic zvláštního, někdo rychlý, schopný, bezproblémový s trochou talentu. Nepotřebuje ani moc zkušeností, ty já do něj už natřískám, ale samozřejmě by to vyhovovalo. Je mi jedno jakého bude pohlaví, hlavně když se tím camrálem strefí buď do obruče, nebo Srabusovi do hlavy." Po této větě se oba odebraly do svých myšlenek a zůstali zticha a do chvíle než dorazili na famfrpálové hřiště. Tam je ale čekalo velké překvapení. Někdo tam už byl.

Nahoře u brankových obručí se vznášely tři dívky. Dvě z nich seděly na starých, školních košťatech, ale ta poslední měla kometu 7, na tu dobu docela novinku sezony. To co je však nejvíce překvapilo, byl fakt, že jedna z nich má ohnivé vlasy, které na celé škole měla jen jedna dívka. Kluci zaujatě pozorovali, jak Lily a Clavsová (pouze si to domysleli, na tu dálku to nebylo moc poznat) si nahrávají a střílejí do brány proti kudrnaté blondýnce. Lily, vypadala na koštěti trochu nejistě, což jí nikdo nemohl mít za zlé, poněvadž košťata nebyla její oblíbený dopravní prostředek. Přesto hrála velmi dobře, nato že to bylo skoro poprvé, co to zkoušela. Pravda byla ovšem taková, že Lily spolu se svými kamarádkami tu poslední dobou trávily dosti času právě hraním famfrpálu, aby pomohly Leah s tréninkem. Leah to šlo skvěle a s přesností, za pomoci Lily, dávala Marris jeden gól za druhým. Zřejmě by ještě pokračovaly, ale v tu chvíli si Marris všimla, že je od hlavní brány někdo upřeně pozoruje. Sírius a James do té doby neschopni slova se teď rozesmáli.
"To se nevidí každý den!" hýkal smíchy Sírius a společně s Jamesem který si připadal jako v ráji, zamířili k rozpačitým holkám.


Sakra, sakra, sakra! Nadávala si v duchu Lily. Právě se jí podařilo celkem pěkně přistát, ale bohužel už nebyl čas, prchnout před rozesmátými Poberty. Tvář Marris měla teď odstín Lilyných vlasů jak se Sírius blížil a Leah na tom nebyla o moc lépe. I Lily, byla dost nevozní, což vedlo k růměnci i v její tváři.

"Copak to tu máme? Evansová hraje famfrpál?" začal Sírius a nakopl Jamese, tvářícího se jako idot. Ten se vzpamatoval a tak se zeptal na to, co ho zajímalo nejvíce.
"Chceš se přidat k týmu Evansová? Nebo mně pozvat jen na rande?" nahodil frajerský úsměv a prohrábl si vlasy, jak to dělal vždy když Lily uviděl.
"Věz Pottere, že obojí se mi hnusí a vůbec bych tu už od půl šesté nemrzla, kdyby se mnou Leah názor na tvůj tým sdílela. Bohužel tomu tak není." Nedala se Lily a střelila pohledem k Leah od níž čekala, že ji podpoří. Všichni až na Jamese k ní sklouzli pohledem také, jen James pořád hltal, Lily pohledem a tak opět otázky zůstali na Sriusovi.
"Vážně?" tázal se se zájmem a prohlížel si Leah, jakoby ji viděl poprvé v životě. Leah byla jedna z mála, koho se Lily, povedlo před Siriusem uchránit. Leah samotná, ačkoliv to někdy nechtěla přiznat, tak měla Siriuse celkem ráda.
" Jo vážně, mám ráda famfrpál, Lily mi jen pomáhala trénovat." Obdařila, Lily zářivým, děkovným úsměvem. Lily to trochu zklidnilo a tak odvětila:
"Pro tebe všechno, i když sednout si na tenhle krám" pohodila hlavou ke koštěti a pokračovala.
"to pro mě byla velká zkouška odvahy." Sdělila a spolu s Leah se rozesmála. James zalitoval, že to neviděl, protože teď by dal vše, co měl za možnost, pozorovat Lily snažící se vzlétnout. Marris měla ale pěkný vztek. Nejen že Sírius teď hleděl na Leah s obdivem a zaujetím a na Lily s pobavením, ale k Marris se choval jako by byla vzduch. Štvalo ji to už tolik, že zkusila kamarádky přesvědčit, aby odešly.
"Holky, ještě zbývá trochu času, co kdybychom si skočily na snídani. Pánové si tady zatím můžou tento veselý zážitek rozebrat." byl to celkem šťastný pokus, protože Lily i Leah byly dost hladové na to, aby souhlasily. Zveselí, které ještě pořád panovalo, popadly košťata a šly ke škole. James ještě ale udělal poslední pokus, jak Lily aspoň na chvilku zadržet.
"Hej Evansová, pojď se mnou na rande a Clavsová má to místo jisté!" doufal, že mu to vyjde, konec konců, Lily na kamarádech záleželo.
"Nemyslím si, že to bude potřeba, protože Leah hraje natolik dobře, aby si to místo mohla získat poctivěji." Setřela, Lily Jamese a dohnala Leah s Marris.

"Ach jo, proč nás museli vidět zrovna tihle trotlové" postěžovala si zasněné Marris a nadšené Leah.
"Ale Siriusovi to dnes hrozně seklo" odpověděla jí nepřítomně Marris
"…ty jeho oči, ten úsměv…" pokračovala
"jo, a jeho postava, to jeho oblečení ta tvář, bla, bla, bla, to známe!" vyštěkla, Lily a přerušila tak Marrisin dlouhý monolog, skýtající stejné informace.
"No a co, aspoň nejsem tak nabručená jako ty." Rozdurdila se Marris a zrychlila.
"Holky nechte toho, vždyť o nic nejde." Snažila se Leah zachránit situaci.
"Už tak jsem dost nervózní a vaše hádky mi nepomáhají." Marris i Lily se trochu zastyděly a opět se začaly věnovat kamarádce.
"Promiň Leah. Určitě to zvládneš, já ti věřím." Povzbuzovala, Lily kamarádku
"A když ne, tak prostě s Potterem na to rande půjdu a ty to místo stejně dostaneš." Rozesmála se Lily a Marris s Leah se přidaly.
"No myslím, že máš mnohem větší šanci než Karisa Gustansová" ozvala se Marris
"COŽE?" zeptaly se unisono Leah s Lily a překvapeně se podívaly na Marris, která se zatvářila nadšeně, že ví něco co ony ne.
"No jasně, už od prvního dne v bradavicích se Jessica Jerrivsová snaží Potterovi a občas i Siriusova vnutit, aby Karisu protlačila do tým. Je to dost hnusné vzhledem k tomu jaké používá prostředky." A Marris věrohodně "Klony" napodobila. Leah se ale zatvářila zděšeně a těžkopádně dosedla nešťastně k Nebelvírskému stolu. Lily ji honem začala utěšovat.
"Leah i když je Potter největší idiot pod slunce, ani on se přece nenechá napálit takovou povrchní, hloupou, nafoukanou, pomlouvačnou slepicí! Kašli na Jerrivsovou i Na Gustansovou, ty přece máš mnohem větší talent, tak si nenech pokazit náladu nějakými nánami! Bohužel, zrovna v tu chvíli i "Klony" přišli na snídani.
"Cože jsi říkala, Evansová?"optala se Jessica až příliš sladce a nebezpečně. Lily se, ale nedala vyvést z míry.
"Myslím že to víš, ale i kdybys to nevěděla, opakovat ti to nebudu, poněvadž to nebylo určeno tobě." Vysvětlila jí klidně Lily a prostě pozorovala, jak se Jessice zablesklo v očích.
"Myslíš, že jsi dokonalá Evansová? Ty a Stewansová? Jenže já ti něco povím! Jo Potter je možná idiot, že se s tebou s takovou mudlovskou šmejdkou zahazuje, ale věřím, že po dnešku tahle éra skončí jednou pro vždy" vztekala se Jessica
"To abych jí zamávala kapesníkem" odpověděla jí sarkasticky Lily čímž vyvolala smích u většiny okolních diváků. Jessica začínala rudnou (což u ní byl prazvláštní jev).
"Nesnáším tě!" zakřičela
"Ano, to je pro nás pro všechny opravdu novinka asi stejně jako to že je země kulatá." odpověděla nevzrušeně Lily.
"Ještě uvidíme…" chtěla začít vyhrožovat Jessica, ale to se objevila i Alicie, která šla popřát Leah hodně štěstí.
"Uvidíme, jak nám to všem natřeš, ano ale než ta slavná chvíle přijde, rády bychom tu probíraly jiné věci, než tvé hloupé výhružky." Pomohla Alicie Lily a začala spolu s Lily uklidňovat a povzbuzovat Leah. Jessica raději odešla, protože jí bylo jasné, že tímhle způsobem nic nevyhraje.

James přecházel po hřišti, něco si pro sebe brumlal a snažil se vymyslet jak co nejlépe udělat konkurz, tak aby to vyhovovalo jemu i hráčům. Měl sehnat dva střelce, což byla trochu polehčující okolnost, vzhledem k tomu, že dávat do kupy nový tým by bylo složitější. Právě si představoval, jak se Lilyina kamarádka stane členkou týmu a on se sblíží s Lily, když zaslechl hlasité dívčí volání.
"Jamesí! Volaly tři blondýnky které k němu mířily.
"Ahoj" odpověděl chabě James
"Tak dnes je ten velký den co? Kari se už šla převléct, tak jsme si s tebou přišli ještě popovídat." Cvrlikala Jessica a tiskla se k Jamesovi jako můra ke světlu.
Chystal se odpovědět, když ale zahlédl jak přes trávník přichází Lily v doprovodu blonďaté kamarádky. Chtěl jí zamávat a doufal, že jde za ním, ale k jeho smůle došla k čekajícím střelcům a naposledy objala Clavsovou, než odešla na tribuny. Jessica si jeho pohledu všimla a začala o Lily brebentit.
"Je tak nafoukaná a nudná…" dál už James neposlouchal a pokračoval v upřeném pozorování Lily. Právě se objevili i Remus a Peter. Mávl jim a odplatou mu bylo Remusovo pokývnutí a Peterovo nadšené máchání rukou. Oba dva pak odešli také na tribuny, kde si k Jamesově nelibosti sedli hned vedle Lily, která si hned začala s Remusem zaujatě povídat. James se podíval na hodinky a zjistil, že už je pět minut po osmé a tak zakřičel.
"Začínáme!" James si pozorněji prohlédl teď už seřazené uchazeče o post střelce, když v tom ho někdo zatahal za loket.
"Tak co se bude dít, Jamesí?" tázala se vzrušeně Jessica, na níž skoro zapomněl.


PS:Zatrcenej limit 2000 znaků, zase to musím rozdělit na dvě části
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 veroniqa7 veroniqa7 | Web | 20. září 2009 v 17:37 | Reagovat

kráásne juuuuuuj uz sa neviem dockat kedy budem citat druhu cast ::D ja som sa cely cas skerila jake je to vtipne a pekné :D, malfay s osklabnymi vlasmi a ten prefektsky oznak ja zmenili, no booomba :D:D:D:D:D:D :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

2 Aňulka Aňulka | Web | 28. září 2009 v 18:13 | Reagovat

No tak to jsem taky zvědavá, co se bude dít?!
když se tím camrálem strefí buď do obruče, nebo Srabusovi do hlavy. - jo, tak tomu říkám booooží hláška:-D
Skvělá kapitola!

3 Beltrix Beltrix | Web | 3. července 2010 v 20:59 | Reagovat

Největší sranda by byla, kdyby jedno místo dostala Leah a to druhý Karisa :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama