Kapitola 11 Procházka při měsíčku 2/2

17. listopadu 2009 v 18:03 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
V pátek v 17:30 se do učebny Obrany proti Černé magii dostavilo asi 20 studentů, mezi nimiž byli i Sirius, James a Lily. Všichni byli netrpělivý, zvědavý, ale hlavě natěšení na to co se bude dít. Přesně v určenou dobu do místnosti vešlo asi sedm lidí. První byl profesor Brumbál, s ním šel Alastor Moody, Profesorka McGOnagallová a profesor Glows. Další tři lidi ovšem nikdo kromě Jamese a Siriuse neznal. Jeden byl vyšší, štíhlí muž, ve věku zhruba 40, jenž vypadal jako ošlehaný bitvami, protože jeho rysy byly ostře řezané a po tváří se mu táhlo pár šrámů. Dále tu byla mladá, drobná, hubená žena s hnědými vlasy a dobrosrdečnou tváří. Byla celkem hezká a hlavně už od pohledu sympatická. Vedle ní kráčel též zhruba dvacetiletý muž vysoký muž. Měl polodlouhé, vlnité hnědé vlasy a trochu rebelské čokoládové oči. Tři děvčata (kromě Lily jediná v místnosti) na něj ihned začala mrkat a nábožně civět.

"Takže, jsme všichni?" zeptal se profesor Brumbál věcným tónem. Všichni přikývli a profesor ke slovu pustil onoho staršího muže.
"Dobrý den, jmenuji se Daniel Stephens a jsem vrchní bystrozor pro výuku a zaučení studentů bystrozorského kurzu. Předpokládám, že každý kdo tu je, je tu z toho důvodu, že by byl rád bystrozorem. Ministerstvo kouzel poslední dobou potřebuje co nejvíce dobře vycvičených, talentovaných a odvážných mladých bystrozorů, protože jak každý ví, čaroděj lord Voldemort se až příliš začal rozmáhat a skoro denně musíme bojovat s jeho stoupenci. V takových to akcích i ti nejlepší mohou velmi snadno přijít k vážné úhoně, a aby tomu ministerstvo zabránilo, rozhodli jsme se začít se školením budoucích bystrozorů už když jsou na škole. Proto vám nyní chceme nabídnout dobrovolný kurz, probíhající dvakrát týdně tři hodiny, v neděli mimo školu, ve středu tady, kde byste se učili základy a kde by jste také získali dobrou průpravu pro bystrozorské školení jenž je možné započít hned po ukončení vašeho studia tady v Bradavicích. Na kurzu bás budu školit bud já, Sue Wilhamsová…" ukázal na hnědovlásku
"…nebo Matt Donley." Kývl na toho hnědovlasého.
"Kurz by začal příští neděli a skončil na konci vašeho školního roku. A pak pokud byste udělali OVCE, by vás čekaly dva roky dalšího studia a bystrozorská praxe, jenž trvá další rok. To je ode mě vše, nyní bych vás tedy rád požádal, aby jste ti křeí mají zájem přišli sem a zapsali se k Mattovi. Díky a pozornost." Stephens domluvil a Lily, Sirius i James se okamžitě hrnuli ke katedře, kde se mohli zapsat.
"Lily Evansová." Řekla, Lily, když se konečně po dlouhé frontě dostala až k "Mattovi". Ten vzhlédl a mile se na ni usmál.
"Nebelvír?" zeptal se.
"Ano, studuji bylinkářství, Obranu proti černé magii, přeměňování, lektvary, věštění z čísel, starodávné runy a kouzelné formule." Oznámila mu (protože to měli říkat všichni) a on obdivně hvízdl.
"Jak to všechno stíháš? Spíš také někdy?" zavtipkoval a pořád se na ni usmíval.
"Jen když mám na to spaní náladu." Odpověděla, Lily a chtěla odejít, ale zřejmě si Matt chtěl povídat dál.
"Nestává se moc často, že by dívky chodily zrovna na bystrozory, co tě k tomu vede?" vyzvídal a pořád se usmíval.
"Chci nějak pomoct a hlavně bojovat proti tomu co se teď děje. Navíc vždy se mi to povolání líbilo." Odvětila Lily a protože za ní se strkala ještě dlouhá fronta, raději jen kývla na rozloučenou.
"Budu se těšit na kurzy s tebou!" zavolal za ní ještě Matt a ona se na něj ještě vesele usmála. Zvláštní jak jí někdo tak rychle mohl přijít sympatický a milý.

"Co tomu říkáte?" zeptal se Sirius nadšeně, když šli společně s Lily a Jamesem (k Lilyně nelibosti) do společenské místnosti.
"Bude to fajn, alespoň toho budeme umět víc." Odpověděla, Lily a stále ještě myslela na oči Matta Donleyho.
"Jo a navíc tam budeme chodit spolu!" řekl James hrdě a prohrábl si vlasy.
"to je na celé té věci jediný kaz." Odpálkovala ho Lily.
"Budeme spolu jezdit do Londýna, já se tak těším!" výskal James a Lilyiny protesty ignoroval.

***O***

"Tak se mějte, jdu na popravu." Rozloučila se Lily s Marris a Leah v sobotu ve čtvrt na devět.
"Neboj, to nebude tak hrozné, jdeš přece se Siriusem." Řekla Marris trochu závistivě a Leah s Lily si vyměnily ironický pohled.
"Tak ahoj." Řekla, Lily ještě jednou a prolezla portrétem buclaté dámy. Prošla několika chodbami a už byla ve vstupní síni. Kluci ještě nepřišli, ale čekala tam už profesorka McGonagallová.
"Promiňte, nejdu pozdě?" zeptala se Lily když k ní došla.
"Vy ne slečno Evansová, ale pánové ano." Odpověděla profesorka právě ve chvíli, kdy se přiřítili Sirius a James.
"Jste všichni, výborně. Budete hledat rostlinu Octávis Octávium. Za denního světla ji nelze vidět, ale když svítí měsíc, slabě září. Je ale dost vzácná, takže nevím, za jak dlouho se vám podaří ji najít. Kdybyste se ztratili, pošlete mluvícího patrona, slečno Evansová, vy víte jak na to. Košík máte tady, když ho naplníte, bude to stačit a sbírejte jen kvítky, aby jste neponičili celou rostlinu a pozor, má velké černé trny, tak ať se neporaníte." Řekla profesorka a pak jim odemkla vstupní bránu a odešla.
"No…tak jdeme na to!" zahlaholil Sirius, jenž se jako první vzpamatoval z počátečního šoku a teď došel k bráně a otevřel ji.

Pokud v sobě Lily, nebo James měli zrnko naděje, že to nebude tak hrozné, pohled na počasí venku je rychle vyvedl z omylu. Lilo jako z konve a ani jeden z nich neměli nic než svetr a šálu. Lily, zalitovala, že zapomněla na kabát nebo bundu a James zaháněl představu suchého oblečení.
"Tak jdeme!" řekla, Lily smířeně a naposledy se zoufale podívala na svůj slabý vínový svetr, jenž měla ráda, ale do zimy jí nebyl nic platný.
"Hele berte to pozitivně! Mohli jsme taky Zmijozelákům drhnout záchody." Snažil se je rozesmát Sirius, ale ani jemu nebylo dvakrát fajn a to teprve šli po školních pozemcích.

U lesa zastavili a vrhli poslední zoufalý a smutný pohled na hrad. Poté se Lily zhluboka nadechla a vstoupila do lesa jako první. Jistě byla tu párkrát při hodině péče o kouzelné tvory, ale nikdy tam nešla sama, jen s hůlkou. Přesto pocítila zvláštní příval odvahy a vešla rychle a rozhodně.
"Takže-hledejte!" zavelel Sirius a vydali se po cestě jenž se zrovna namanula.

***O***

Lidi, pojďme si dát přestávku! Já už nemůžu!" přiznal Sirius a překvapeně se podíval na Lily, od níž očekával, že odpadně dřív. Ta ale statečně šlapala a snažila se nevnímat, že je promočená na kost.
"Hele!" Sirius si unaveně sedl na pařez, ale za okamžik zase vyskočil, když zjistil že pařez je mokrý. Pak nad tím ale mávl rukou a sedl si znovu.
"Je to hrůza! Už dvě hodiny a tři čtvrtě tu chodíme po lese jak idioti, nemáme kytku, jsme promočení na kost, je nám zima, jsme unavení a navíc nevíme, kde jsme! Já už toho mám plný zuby, myslel jsem, že se v lese vyznáme, ale tady jsem v životě nebyl a nutno uznat, že s Remem jsme toho prošli dost!" stěžoval si James a plácl sebou na zem.
"Vvv..stávej…tete!Ne…ne…můžem…e to…to..teď…vz…vz…dát! Naj…naj…deme tu..u…kyt…kyt..ku..aa…půj…deme do hrad..du. Nech…tete…toho!"snažila se ej Lily povzbudit, ale kluci se rozhodli stávkovat.
"Evansová, když se necháš, já tě zahřeju!" zkusil to James a kdyby Lily zimou nedrkotali zuby, tak by mu vrazila
"Pot…ter..re,…tto…s…se…sem…rad…radě..raději…přestt…těhuju!" pokusila se ho Lily naštvat. Byla už také hodně unavená a prokřehlá, navíc s ní lomcovala zima a měla pocit, že ještě chvilku a někam sebou sekne.

Právě když chtěl James Lily odpovědět, Sirius ztuhnul a překvapeně se díval kamsi za její záda. Stálo tam asi 30 postav v černých pláštích a s černýma kápěmi přes hlavu. Byli to smrtijedi. S zlověstným úšklebkem, z něhož vyplývalo, že slyšeli jejich předchozí rozhovor na ně hleděli a teď už i James a Lily je ztuhle pozorovali. Než James nebo Sirius stačili zareagovat, měli už Smrtijedi i Lily vytažené hůlky a vzájemně na sebe mířili.
"Koho jsme to potkali?"protáhl za Smrtijedy chladný hlas. Ti se rozestoupili a Lily s Jamesem a Siriusem obklíčili a když se skupinka rozptýlila, vyšel zezadu muž v vysoký hubený muž v černém plášti. Lily, zalapala trochu vyděšeně po dechu. Lord Voldemort, byl křídově bílý, plešatý a v šarlatových očích mu jiskřilo pobavením. Jeho nos byly Jendově hadí štěrbiny a ústa spíše jen otvor bez rtů.
"To jsou studenti z Bradavic!" vysvětlil jeden ze Smrtijedů, jenž si zaujatě prohlížel Lily, která zaujala bojovnou pozici.
"Takže studenti! Zdá se mi to, nebo vidím krvezrádce Blacka?" zeptal se Voldemort a hleděl na Siriuse.
"Ne, nezdá!" odpověděl"Hm a ty jsi…no ovšem Potter!"řekl Voldemrt a James na něj dál zíral jako na hodně hloupý vtip.
"A tohle je kdo?" přenesl Voldemort svou pozornost na Lily, protože ta ho zaujala svojí bojovností.
"Nevidím důvod, proč bych vám to měla říkat!" odsekla, Lily a Voldemort výhružně přimhouřil oči.
"Ne? Dobrá tak tedy CRUCIO! Sykl a Lily, zaplavila taková bolest, jako nikdy v životě. Jako by jejím tělem škubali obrovské kleště a snažili se jí vyrvat kosti, maso i vnitřnosti. Ale její hrdost jí nedovolila, křičet. Před pádem se křečovitě chytila větve jednoho stromu, takže když se bezpečně držela, zavřela oči a pevně semkla rty, vypadalo to jako by se jen tak unaveně opřela, aby si odpočinula. James a Sirius unisono zařvali:
"NECHTE TOHO!"
"Jmenuje se Lily Evansová." Dodal James a Voldemort toho skutečně nechal.
"Pottere, ty idiote, víš vůbec, jak cenou informaci jsi jim dal?" vynadala mu Lily, když se rychle vzpamatovala.
"Stejně bych se to dozvěděl od vašich spolužáků." Usmál se Voldemort zle a kývl na šestici dalších osob, jenž do té chvíle stáli vzadu. Možná se to Lily, zdálo, ale viděla mezi nimi vyčuhovat blonďaté vlasy.
"Přepokládám, že jsi mudlovská šmejdka!" poznamenal nebezpečně opět směrem k Lily.
"Ano a vzhledem k tomu, že většina lidí z čistokrevných rodin jsou magoři, tak jsem na to hrdá!" ohradila se Lily a pohlédla drze Voldemortovi do očí. Někteří Smrtijedi se obdivně pousmáli nad její odvahou.
"Tihle žáci Nebelvíru, neví kdy přestat." Zasyčel Voldemort a opět pozvedl hůlku, aby Lily naučil se chovat. Než se ji pokusili Sirius, nebo James bránit, událo se rychle několik věcí. Jeden ze Smrtijedů chtěl Lily chytit, aby se nemohla opět zachytit stromu, ale to se Lily nelíbilo. Pořádně a silně ho nakopla a vrazila mu jednu pěstí,což nikdo nečekal. Do navozeného zmatku popadla Siriuse a Jamese za ruku a jako o život se s nimi rozběhla pryč temným lesem. Uslyšela za sebou volání:
"Nesmí nám utéct, chyťte je!"A tak nutila kluky ještě k většímu tempu. Ti se konečně vzpamatovali a opravdu přidali. Běželi mezi temnými stromy, větve se jim zachytávaly do oblečení a do vlasů, ale nedbali na to, málem se několikrát přizabili o bludný kořen, nebo o pařez, ale pořád běželi, i když už nemohli. Několikrát museli použít pár kouzel, aby se ubránili palbě kleteb, jenž za nimi Smrtijedi vysílali, ale celkem to zvládali, dokonce občas zasáhli svůj cíl. Pak se ale museli rozdělit.

Lily, běžela prostřední cestou, James vpravo a Sirius vlevo, a každý z nich sám. Smrtijedi se ale také rozdělili a hnali se za nimi jako o závod. Lily byla zoufalá,věděla, že jejich šance jsou mizivé vzhledem k tomu, že byli sami, nevěděli, kde jsou a teď se navíc rozdělili, Docházel jí dech a síla a za sebou měla přinejmenším sedm Smrtijedů, jenž jí zřejmě nehodlali nechat být.

Siriusovi se podařilo dva ze svých pronásledovatelů setřást, ale neviděl na cestu a navíc tu bylo teď spousta překážek, některé opravdu těžko překonatelné, jako například velké stromy, balvany a spousta malých pařezů.

James zase neviděl na cestu, protože se ocitl v obzvlášť temné části lesa, kde neprosvítal mezi korunami stromů měsíc, takže tu byla naprostá tma.

Každý z nich několikrát upadl, měli všichni tři spoustu lehkých poranění, James si něco udělal s rukou, když zavadil o obrovský kořen vyvráceného smrku, Lily si poranila hlavu a teklo jí z ní solidně velké množství krve, jedině Sirius přišel na dobré řešení. Když ho smrtijedi na okamžik ztratili z očí, proměnil se ve velkého černého psa a honem pelášil najít Jamese nebo Lily. Zjistil ale, že takhle mu už vůbec nejdou překonávat velké popadané stromy a tak se musel opět proměnit. Právě ve chvíli kdy si všichni tři začínali zoufat, ocitli se na kraji lesa, v rozestupech asi deset metrů od sebe, ale za nimi letěl vzduchem přímo sám Voldemort. Jak se po něm pořád ohlíželi, nedávali pozor, kam běží, a proto všichni tři hlasitě vykřikli, když jim zmizela půda pod nohama.

Najednou letěli vzduchem, Lily hlasitě a barvitě cestou do nějaké propasti nadávala na inteligenci McGonagallové a Brumbála za to, že je poslali na tak stupidní školní trest, James křičel a Siriusovi se promítal celý život před očima.
"ten idiot, magor, kreton, degen a imbecil Brumbááál!" křičela, Lily, ale najednou dopadla, přímo do ledové vody. Mokré oblečení ji táhlo ke dnu, byla unavená a neschopná boje se studenou vodou, padala temnotou a zavíraly se jí oči…

James se rychle vynořil a hned se rozhlížel, kde to jsou. Byli uprostřed několikakilometrového, Bradavického jezera. Vedle něj se po chvilce vynořil Sirius, ale Lily stále nikde, jen na místě, kam dopadla, byla trochu rozvířená voda. James na nic nečekal a honem se opět ponořil, aby Lily, našel. Musel plavat několik metrů do hloubky a právě, když měl pocit, že už nevydrží s dechem, zahlédl rudé vlasy. Honem tam doplaval a se skoro utopenou Lily pořádně zatřásl. Otevřela oči, a když ho uviděla, rozhodla se, že přece po tom všem co dnes zvládla neumře jen proto, že se jí nechce plavat, Kopla nohama a plavala vzhůru.

Konečně se oba dva nadechli a Lily se dezorientovaně rozhlížela kolem. Z rány na hlavě jí teklo stále mnoho krve a měla pocit, že to s ní sekne, chtělo se jí hrozně spát.
"Lily, vydrž, musíme doplavat ke břehu!" přesvědčoval ji Sirius, protože viděl jaké má úmysly. Kývla a udělala několik temp a pak několik dalších. Vzpomněla si, jak chodila kdysi plavat, když ještě byla na základní školu a to jí připomnělo, že plavat se dá i automaticky,nebo alespoň že ona to uměla. Po několika dalších tempech se dostala do rytmu, přivřela oči a plavala a plavala. Kluci vedle ní se také snažili, James byl docela dobrý plavec, jen Sirius měl kdysi s tím problémy, ale také se držel.

Po dvaceti minutách se konečně dostali na mělčinu. Lily se nedařilo vstát, už to nemohla vydržet a klížily se jí oči. Sirius i James ji tedy museli podpírat a když si všimla, že jsou pod starým dubem, na školních pozemcích, zhroutila se do trávy a unaveně zavřela či. Už jí bylo jedno, co bude dál. Sirius s námahou vyslal mluvícího patrona k McGonagallové, kterým jí stručně vysvětloval, že je napadli smrtijedi a že leží na břehu jezera a očekávají pomoc. Potom sebou spolu s James prostě také praštili na zem.

Když je lidé z hradu našli, odnesli, Lily na ošetřovnu a James se Siriusem museli jít k profesorovi Brumbálovi a říct mu co se stalo. Když šli ve dvě hodiny v noci konečně spát, byli hodně vyčerpaní a tak si prostě lehli do postelí a nic neřešili.

Lily madame Pomfreyová uložila, postarala se jí o zranění a pak ji nechala spát. Lily si ale najednou připadala čilá a vybavilo sejí, že v jednu chvíli za ni běžel Smrtijed, jenž měl černé, švábí oči, jenž znala a velmi dobře. Byly to oči jejího bývalého kamaráda Severuse Snapea.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 17. listopadu 2009 v 19:09 | Reagovat

to bolo dramatické a tak krásne :-):-)
:-):-), ja by som toho Snapea najradsej zmlatila na mieste, tesim sa na dalsiu kapitolu :-):-):-):-)

2 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 18. listopadu 2009 v 19:00 | Reagovat

diki :)

3 nessa nessa | Web | 19. listopadu 2009 v 19:56 | Reagovat

Hm, Matt a kurzy před a po škole.. něco mi to připomíná.. ne, krásná a pěkně dlouhá kapitola

4 Elin7 Elin7 | E-mail | 20. listopadu 2009 v 17:12 | Reagovat

Jj já vím a mrzí mně to, ale nemohla jsem odolat a navíc už jsem nevěděla o čem psát, to víš, kdy dojde inspirace, přečti si něčí povídku :D no a mně napadlo to trochu zkomplikovat, ale pokusím se to co nejvíc odlišit.

5 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 20. listopadu 2009 v 17:41 | Reagovat

nehovorte to všetci mne, pls Bože za čo ma trestáš? Ja som si chorobu nevymyslela a mna hneva to, ze sa niektorí nevedia zmierit s tym ze zivot nie je bez chorôb!
inac diki, to nad tymto, je iba "malý" vybuch zlosti (keby teraz doma nikto nebol jasala by som - mohla by som kricat, ale pozityvum je, ze sa aspon trosku podobam na Lily, niekedy sme hystericky :D), sorry zańho ale som v pubertovskej krize, takze fakt este raz sorry ale v tomto obdobi si musim uzdu pevne drzat, aby som niekomu nieco nepovedala.
PS: diki este raz, ze mas sucit, aj moje kamosky nie su na tom najlepsie :-(. to je ale doba, čo? :-?
PS 2: posnazim sa rychlo nieco napisat, lebo inak ma vsetci udupete, zato, že som chora! (puberta :-?)
PS 3: este raz sorry, ja som nestvorila pubertu (ach, keby jej nebolo :-D)

6 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 20. listopadu 2009 v 17:42 | Reagovat

PS 4: pozdravuj tvoje kamosky a povedz im, ze im prajem vea zdravie :-)!

7 lucie lucie | E-mail | Web | 20. listopadu 2009 v 18:25 | Reagovat

Ahoj  omlouvam se za reklamu ale potrebovala bych  jeste 2 lidi ktery by se prihlasili do souteze jinak nemuze soutez zacit pols nechces se prihlasit jestli ano tak se zde na strance zapis http://welecomekkk.blog.cz/0911/prihlas-so-do-souteze a jeste jednou dekuju a omlouvam se

8 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 22. listopadu 2009 v 9:51 | Reagovat

ani ja si nm urobiť bohvieaký dess, ale ja si to robím tak: nastavenie->záhlaví->tam si vyberiem aky obr. chcem aky nazov chcem, atď. Potom dam Nastaveni->Stránka->no a tam urobim to iste. Umelecky dess nwm ani ja, no nejako to zvladam :D (hoci by bolo cool urobit si sama svoj vlastny des...ja teraz tak snívam :D)
PS: diki, som rada, ze sa ti paci :-)

9 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 22. listopadu 2009 v 9:52 | Reagovat

a aj mne sa veeelmi paci, lebo tak netaha oci, je to prijemny dess :-) (teda, pre toho, kto ma rad ciernu :D)

10 Peťa Peťa | Web | 24. listopadu 2009 v 17:14 | Reagovat

Ahoj máš veľmi pekný blog :) Začala som čítať túto poviedku a veľmi ma oslovila :) Mám poviedkový blog s jedným chalanom :) Nechceš sa spriateliť?

11 nat nat | Web | 24. listopadu 2009 v 17:21 | Reagovat

....ღღღღღღ......................ღღღღღღ
..ღღღღღღღღღ............ღღღღღღღღღ
ღღღღღღღღღღღღ....ღღღღღღღღღღ
ღღღღღღღღღღღღღ.ღღღღღღღღღღ
..ღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღ
....ღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღ
........ღღღღღღღღღღღღღღღღღ
..............ღღღღღღღღღღღღღ
....................ღღღღღღღღღ
........................ღღღღღღ
...........................ღღღღ
............................ღღღ
.............................ღღ
..............................ღ
............................ღ
.........................ღ
......................ღ
..................ღ
.............ღ
.........ღ
......ღ
....ღ
......ღ.......................ღ....ღ
..........ღ..............ღ...............ღ
..............ღ......ღ.....................ღ
...................ღ........................ღ
................ღ.......ღ..............ღ
..............ღ.............ღ....ღ
.............ღ
...........ღ
..........ღ
.........ღ
.........ღ
..........ღ
..............ღ
...................ღ
..........................ღ
...............................ღ
.................................ღ
.................................ღ
..............................ღ
.........................ღ
..................ღ
.............ღ.........ღ
.....ღ
...ღ
.ღ.............................ღ....ღ
ღ..........................ღ...........ღ
.ღ......................ღ................ღ
..ღ...................ღ..................ღ
...ღ....................................ღ
.....ღ................................ღ
........ღ.........................ღ
...........ღ...................ღ
..............ღ..............ღ
..................ღ.......ღ
.....................ღ..ღ
Tohle pošli všem svím ♥ SB ♥ jestli je máš ráda jak ja tebe !!

12 Nel-ly Nel-ly | Web | 26. listopadu 2009 v 13:06 | Reagovat

Líbil se mi stávkující Sirius - asi není moc zvyklý na pohodlí chudák :D a vždy odvážná LIly - to je moje holka

13 Aňulka Aňulka | Web | 28. listopadu 2009 v 11:34 | Reagovat

Tak to teda skončilo mrtě dobže...ta poslední věta tomu dodala na ještě větší vážnosti, než kterou jsem cítila, když před nimi zdrhali.Bylo to dokonale akční a opravdu se mi to líbilo, vlastně mě se to líbí úplně celé, je to nádherné...a co to bylo s těmi blond vlasy.Jessica nebo Marris?To mě teda velice zajímá...piš, piš, moc se těším:-)

14 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 28. listopadu 2009 v 14:41 | Reagovat

Pěkná kapitolka i když si to asi budu muet přečíst od začátku,abych věděla oč pořádně jde....Ale píšeš hezky

15 Mafii Mafii | 18. prosince 2009 v 17:15 | Reagovat

WOW paráda :D

16 Beltrix Beltrix | Web | 15. září 2010 v 20:12 | Reagovat

teeda.. to bylo fakt napínavý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama