Leden 2010

Modrá je dobrá!ale přece jen:Zelená je tráva...

10. ledna 2010 v 19:26 | Elin7 |  Moje články
Jak jste si jistě všimli změnil se desing :D, ok já vím, není to nijak závratná změna, ale teď trochu ujíždím na zeleno-černé, takže se to odrazilo na desingu, za který mimochodem vděčím opět Mafii, takže moc díky, jsi skvělá, Mafii! Jo lidi, moc se omlouvám, ale bohužel se mi blíží lyžák a tenhle víkend jsem neměla čas na psaní, takže si možná budete muset ještě nějakou dobu na novou kapitolu k "Proč mně nenávidíš" počkat, tak doufám že to přežijete :D.

A další SB

2. ledna 2010 v 16:32 | Elin7 |  Spřátelené blogy
Takže, teď mám tu čest se vám pochluit, že mám nové SB a tím je Moony. Má vážně skvělý blog s hodně povídkami a některé prostě člověk nemůže ani přestat číst! Moony najdete zde, tak tam jukněte.
Ps:doufám,že během dneška přidám další kapitolu, usilovně píšu!

Kapitola 14 Nejsem pudl 2/2

2. ledna 2010 v 3:57 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
A druhá část:

Ukázalo se, že holky přišly s "křížkem po funuse". Jakmile se dostaly k poměrně velkému obchodu s oblečením, nestačily valit oči. Stála před ním velká fronta, v níž byly shromážděny snad všechny holky v Bradavicích, které čekaly až bude obchod otevřen. Dokonce i Zmijozelačky se nechaly tisknout k "mudlovským šmejdkám" pokud byla šance, že získají dobré šaty.
"No…pozitivní na tom je, že ještě nikdo není uvnitř." Snažila se je povzbudit Lily, když viděla lehce rudnoucí Marris.
"Ano jistě, kdyby ses tak neloudala, tak bychom to možná stihly." Obořila se jejich blonďatá kamarádka na Alicii. Ta už chtěla něco uraženě odvětit, ale Leah je přerušila.
"To je teď jedno, stejně bychom neměly o moc větší šance. Alespoň to bude trochu vzrušující…" řekla a rozhodně přešla ke kraji davu.
"No takže…máte nějaký plán, jak co nejrychleji nakupit všechny šaty, jenž by přicházeli v úvahu, zabrat kabinku a u toho se nenechat ušlapat?" zeptala se Alicie.
"Co takhle bomby hnojůvky? Otvírají až za deset minut, takže bych to ještě stihla k taškářovi…?" navrhla Lily s předstíraným nadšením a vzápětí se s Alicií rozesmály-představa, jak by házely všem okolním holkám (včetně Zmijozelaček a "Klon" Jessicy Jerrivsové) do ksichtu bomby hnojůvky, byla vážně komická. Bohužel dost těžko uskutečnitelná, protože všichni byli na sebe natolik namačkaní, že by se ani nedalo mířit.
"Tak jo, chce to strategický plán." Řekla Lily
"No, nevím, ale myslím že větší šanci budeme mít odděleně."podotkla Leah
"Asi ano, co to udělat takhle; rozdělíme si oddělní a předem si řekneme jaké šaty, která sháníme. Pak každá projdeme všechny šaty v obchodě a vždy když zahlédneme něco, co by se hodilo buď přímo nám, nebo ostatním, tak to vezmeme s sebou. Za hodinu se sejdeme s tím, co najdeme a pak se pokusíme sehnat nějaké kabinky, abychom si to mohly vyzkoušet." Navrhla Alicie. Protože nikoho nic lepšího nenapadlo, tak si jen popsaly svoje představy a pak už spolu s netrpělivým davem vtrhly dovnitř.

Lily si během prohlížení svojí části říkala, že pokud z toho ve zdraví vyvázne, tak si příště bude šaty objednávat přes zásilkovou službu. V celém obchodě bylo k nesnesení, všichni se mačkali na sebe, rvali si šaty z rukou, pokoušeli se probojovat ke svým cílům a dokonce, když Lily, objevila jedny úžasné šaty pro Marris, musela se o ně začít prát s Jessicou Jerrivsovou. Totiž, právě uvažovala nad jedněmi pro Alicii, když uviděla hned vedle nich šaty jako z Marrisiných představ. Honem se podívala na velikost a zjistila, že jsou sice o dost menší, ale daly by se snadno upravit na míru. Bohužel ve chvíli kdy po nich sáhla, tak za ně zatáhl někdo z druhé strany.
"Hej, ty jsou moje!" zaječela na ni Jessica okamžitě.
"Promiň, ale také je potřebuju." Zavolala ni ni Lily
"Evansová, proboha, ty vážně nemáš vkus, ani soudnost! Takovéhle šaty můžou nosit jen štíhlé krásné holky a né takové jako ty." Ušklíbla se Jessica
"Drahá Jess, až budu potřebovat módní poradkyni, tak se na tebe obrátím, ale teď buď tak laskavá a drže zobák!" usmála se trochu naštvaně Lily
"No počkej!" vyjekla afektovaně Jessica, pak sáhla druhou rukou, jenž nedržela šaty po stříbrné píšťalce a třikrát zapískala. Okamžitě se objevily všechny "Klony" a zaujaly bojové pozice.
"Tak Evansko, teď pusť ty šaty, než ti budeme nuceny ublížit." Řekla Jessica výhružně
"A jak mi ublížíš, Jess? Vypíchneš mi oko nehtem?" zasmála se Lily. Jessica zalapala naštvaně po dechu a "Klony" jí okamžitě napodobili.
"Tak abys věděla, já se umím prát!" vykřikla a výhružně zvedla ruku, s růžovým lakem se srdíčky na nehtech.
"Fajn, o tom by se dalo polemizovat, ale ne tady." Odpověděla Lil, ale v tu chvíli Jessica zatáhla za šaty a snažila se je Lily vyškubnout.
"Naval mi je!" zaječela
"Ani omylem!" odsekla Lily a začaly se o šaty přetahovat. Všechny klony se seběhly okolo Jessici a začaly také táhnout, ošem trochu méně, protože se bály o své nehtíky. I přesto Lily, nevěděla jak z toho ven, protože nechtěla ony šaty poničit, ale zároveň je nechtěla Jessice ani přenechat. Už si zoufala, když v tu se objevila jak blesk z čistého nebe Alicie. Okamžitě pochopila situaci a vrhla se Lily na pomoc. Nejprve měla v plánu táhnout spolu s ní, nakonec se, ale místo toho rozběhla na druhou stranu k Jess a klonám. Ty několika pěknými kopy odšoupla a samotné Jessice chytla obě ruce a stáhla za záda. Protože Jessica, na rozdíl od Alicie neměla praxi v praní se s bráchou, tak musela chtě nechtě přiznat prohru, jinak by jí zřejmě Alicie utrhla ruce. Mezitím Lily honem utíkala i s šaty pro Marris a cestou přibrala ještě ty vhodné pro Alicii, na něž si dělala zálusk jedna"Klona"
"Já se pomstím!" křičela za nimi ještě Jessica, když holky se smíchem utíkaly.
"Zachránila jsi mi zřejmě život, nebo spíš těm šatům!" řekla Lily Alicii, když doprohlížely její sektor
"To jsem ráda, zrovna jsem končila v hledání, když jsem zahlédla, jak všechny klony míří k jednomu místu, tak jsem to šla omrknout a našla tebe. Ty máš pro Marris, viď? A máš správnou velikost?" ptala se Alicie
"Ne, asi ne, ale myslím, že to půjde upravit." Vysvětlila, Lily svůj záměr a pak už jen mlčky koukaly po šatech. V určenou dobu se sešly u kabinek, na něž se samozřejmě stála velká fronta.
"Hele holky, co si jen prohlédnout co jsme našli a vybrat si ty nejlepší? Já je dyžtak můžu přešít, task si je jen rychle vyzkoušíme." Navrhla, Lily, které se ve frontě stát očividně nechtělo.
"Tak jo, ale upravíš nám je! Tak co pro mě máte?" souhlasila nakonec Marris a všechny se začaly probírat tím co přinesly. Ty co Lily s Alicií vybojovaly se Marris velmi líbily a nakonec se nechala i přesvědčit že je i přes špatnou velikost koupí. Alicie zase sehnala šaty pro Lily a Leah a sama měla velké dilema, zdali si má vzít ty co jí přinesla Lily, nebo co si našla sama.

Po další hodině, během níž se jim i povedlo ukořistit jednu kabinku, takže si mohly své šaty i zkusit, se konečně dostaly ven z obchodu i z doplňky, jenž ke svým šatům pořídily.
"No sláva, teď už jen Vánoční nákupy a bude to, pak můžeme zajít na ten ležák."usmála se Lily
"Tak do toho, ať to máme za sebou." Řekla Leah.
"Tak se sejdeme v jednu před třemi košťaty, ok?" navrhla Aliciea když ostatní souhlasily, každá se vypravila za svými dárky.

Lily nejprve obešla všechny obchody a v každém se podívala, co mají. Pak začala jednat. Pro maminku sice už upletla svetr, ale protože věděla, že o teď má těžké, tak k tomu ještě přihodila bonboniéru a kouzelný nůž, jenž sám krájel, jen bylo potřeba říct mu přesně co a jak. Tátovi dala dvě láhve alkoholu a doutníky, strýcům pouze jednu láhev medoviny a tetám šály. Z prarodičů měla už jen prababičku, jenž ležela v nemocnici, tak jí po dlouhém uvažování sehnala zlatý rámeček na dědečkovu fotografii(ten starý už za moc nestál) a velký zelený diář, protože neustále něco zapomínala. Pak už zbývala jen Petůnie a tak jí Lily z legrace už v létě koupila podvazek, protože s Vernonem už to vypadalo vážně a dokonce mluvili i o svatbě.

S kamarády to bylo o dost těžší. Pro Leah objednala zásilkovou službou sadu pro údržbu koštěte a knihu "Nejslavnější střelci a jejich fígly.". Nejsnáze se jí sháněly dárky pro Sirius-kniha "Jak si udržet vztah" a Remus-mudlovský román "Vytí vlků"(Lily už nějakou dobu věděla, že je Remus vlkodlak, ale nechtěla ho nutit aby jí to říkal, ale ten román jí přišel výstižný, protože byl o patnáctiletém klukovi, jenž byl bezhlavě zamilovaný, ale stal se vlkodlakem a nikdy už nesměl svou dívku vidět. I když ona sama neměla ráda romány, doufala, že to Remuse alespoň pobaví). Pro Marris sice neměla představu co, ale dnes se jí líbil moc jeden náramek a nemohla si ho koupit, protože jí nezbyly peníze, tak ho Lily tajně koupila a plánovala ho dát kamarádce dopředu, aby si ho mohla vzít na ten ples. Už zbýval jen Thomas, s nímž si Lily upřímně nevěděla rady, ale nakonec šla do obchodu s potřebami na famfrpál a doufala, že bude mít štěstí a najde něco dobrého.

***O***

James procházel zasněženými Prasinkami a sledoval všechno to předvánoční šílenství. Lidé nakupovali jako pominutí a v ochodech se přímo prali o dárky. On sám už měl téměř všechno, zbývali mu jen sirius a Lily. Pro rodiče už měl koupené sladkosti z medového ráje+pro tátu pár veselých předmětů od taškáře a pro mámu náhrdelník. Petrovi koupil kupu jídla, Remusovi pár knížek a pro všechny členy svého družstva červené odznaky, na nichž stálo "Potter tým, aneb-nejlepší tým všech dob!". Nejvíce uvažoval nad Lily. Předloni v pátém ročníku měl tolik odvahy, že jí koupil krajkové spodní prádlo(kdyby nebylo Siriuse, pravděpodobně by ho zabila, takhle vyvázl jen se zlomeným nosem a monoklem) a vloni ji obdaroval bílím trikem, na němž bylo červeným nápisem na zádech a na hrudi vyvedeno "I love Potter!" a pod tím srdce(ono triko mu omlátila o hlavu) a tak letos byl pevně rozhodnutý, dát jí něco hezkého a né hloupého. Náhle dostal úžasný nápad, zastavil se v půli cesty a obrátil se opačným směrem, než měl namířeno-koupí Lily dárek, který prostě nebude schopná vyhodit, ani odmítnout, ba ani se na něj za to zlobit.

Po dlouhém vybírání si nechal ten dárek i zabalit, protože chtěl, aby už na první pohled bylo jasné, že nejde o nějakou pitomost. Pak už prostě šel do obchodu s potřebami pro famfrpál, aby Siriusovi koupil camrál. Když otevřel dveře, usmála se na něj od pultu blonďatá prodavačka, která už na něj byla zvyklá, protože celé ty čtyři roky, co směl chodit do Prasinek, tak se tu vždy zastavil. Pokývl jí na pozdrav a zašel do jednoho z regálů. K jeho překvapení tam narazil na Lily, jak kouká zoufale na všechny ty věci a neví co dál.
"Nazdar Evansová, doufám, že tě nevyrušuju od kupování dárku pro mě." Pozdravil ji vesele a prohrábl si vlasy.
"Pottere, jsi tak naivní, nebo vážně tak tupý?" zeptala se Lily, ale zdálo se mu, že přece jen trochu mírnějším tónem, než jakým s ním obvykle mluvila.
"No tak když ne pro mě, tak pro koho? Pro Siriuse?" zeptal se trochu nechápavě.
"Ne, a i když ti do toho vůbec nic není, tak pro tvou informaci, pro Thomase." Odpověděla. James smutně sklopil oči, ale dostal nápad.
"A už víš, co?" vyzvídal
"No…to se fakt nedá, tady je těch krámů milion, kdo se v tom má vyznat?" postěžovala si Lily a vypadala tak roztomile a ztraceně, že se James musel zamilovaně usmát. Chvilku na ni zíral, ale pak se vzpamatoval a přešel ke svéu plánu.
"Tak já ti helpnu!" navrhl jí. Lily chvilku uvažovala, zdali jí to za to stojí, nakonec, ale přikývla.

I když celé vybírání trvalo dost dlouho, James měl pocit, že mu chvilky s Lily utíkají rychlostí blesku, Nakonec vybrali jakousi příručku pro všestranné hráče famfrpálu. James měl pocit, že je v sedmém nebi a dokonce stihl i koupit onen camrál pro Siriuse.
"Tak díky moc, už půjdu." Řekla Lily a lehce se usmála. James vduchu zajásal-usmála se!
"Jo jasně, tak ahoj!" řekl jí a ona už chtěla odejít, když vyhrkl:
"Evansová, pojď se mnou na ten ples, prosím, budu hodný, nebudu tě tam zvát na rande, prosím, prosím!" nasadil smutné oči. Lily na něj okamžik zaraženě hleděla a přemýšlela co na to říct. Nakonec ze sebe ale dostala jen:
"Já už jdu s Thomasem, promiň." A už pelášila pryč. James za ní chvilku koukal a pak se rozhodl projít po okolí Prasinek a pomalu to vzal k Chroptící chýší.

***O***
Lily, přemýšlela nad tím co se právě stalo. Nevěděla proč, ale na okamžik jí bylo Pottera líto. Pak si ale vzpomněla, co jí dal vloni k Vánocům a radši začala opět v duchu nadávat, jakej je to debil. Přesto, ale když šla kolem medového ráje, stavila se uvnitř a koupila krabici čokoládových žabek.
"Lily, no konečně, už jsme se bály, že nepřijdeš."přivítala ji Alicia vřele
"Jo, ale už jsem tu, jdeme dovnitř?" zeptala se Lily
"Jo Marris s Leah nám drží stůl, tak pojď!"pobídkami Alicia a tak bez dalších cavyků vešly dovnitř.

"Tak co, máte všechno?"vyptávala se Leah
"Ne, já jsem nestihla sehnat dárek pro mámu, ale jinak je to ok." Odpověděla Alicia
"No…já jsem sice nesehnala vše, ale zato mám krásný šátek!" pochlubila se Marris a holky raději nic neříkaly-Marris prostě ráda utrácela.
"Já mám snad vše."řekla hrdě Leah a usrkla si svého máslového ležáku.

Další půlhodinu probíraly, co nakoupily, když najednou na Lily někdo zamával.
"Jé ahoj, Lily!" dva stoly od nich se na ni usmívala Sue Wilhamsová, Matt Donley, Jack Loe a ještě dva další lidé, které žádná z holek neznala.
"Ahoj." Řekla Lily rozpačitě
"Tak to je ta vaše nejnadanější?" zeptal se muž, co s nimi seděl. Měl hnědě kudrnaté vlasy, brýle a jakoby zlaté oči.
"Ano, Lily." přitakala Sue a hned se k nim šťastně hrnula a Matt s Jackem se k ní přidali.
"A co vy tady děláte?"zeptala se Lily poněkud zmateně
"Máme tu sraz s pár přáteli ze školy." Objasnil Matt
"Rád tě poznávám, Lily, už jsme o tobě ledacos slyšeli, já jsem Viktorie Strashová." Představila se vysoká docela půvabná hnědovláska s modrýma očima.
"A já Elmer Derwi." Představil se ten druhý
"Moje kamarádky: Marris Bosttnová, Leah Clavsová a Alicia Stewansová." Představila Lily holky a Viktorie okamžitě zaujatě pohlédla na Alicii.
"Ty jsi dcera Ástridr Stewansové?" vyjekla překvapeně a pátravě zkoumala Aliciny rysy, aby objevila podobu
"Jo jasně." Přitakala Alicia
"To je úžasné, strašně ji obdivuju a dokonce pracuju pro pobočku její firmy tady v Británii! Musí to být úžasné být její dcera!" začala Viktorie brebentit a Alicie jen velmi těžko hledala odpovědi na otázky typu: "To musíš o módě toho vědět hodně, viď?" , protože Alicii matčina práce téměř najímala a tak Viktorii mohla maximálně vyprávět, jak se neustále stěhují.
"Znáte se všichni z Bradavic?" zeptala se Lily Matta, Sue, Jacka a Elmera, protože všichni začali být značně otráveni z Viktoriiných řečí.
"Vlastně ano, Já, Elmar a Jack jsme byli nerozluční kamarádi už od prvního ročníku a Sue se s námi začala bavit hned v tom druhém, když zjistila, že všechny holky v ročníku jsou slepice.ů usmál se Matt na Sue
"Ty vole, vždyť neustále běhaly za šesťákama a snažily se je sbalit, tak se mi nediv." Ohradila se Sue netečně
"No a pak jsem v sedmém ročníku začal chodit s Vikorií, takže teď se snažíme udržovat přátelské styky. Já, Jack, Sue a Elmar jsme bystrozoři a Viktorie žije ve svém světě módy." Dovyprávěl Matt.
"Hele, co kdybychom si přisedli?" navrhla Viktorie, plně zaujatá Alicií, jenž úpěnlivým pohledem prosila Lily, aby jí té hrozné ženské zbavila.
"Moc rádi!" vykřikl Jack, jen matt se tvářil rozpačitě a když si ostatní šli sehnat židle, aby si sedli k holkám naklonil se k Lily a zašeptal:
"Promiň, že se tak vnucujem, zkusím Viktorii trochu krotit." Lily na to chtěla něco říct, ale když mu pohlédla do očí, měla pocit, jako by se vznášela v oblacích.
***O***

"Budu muset jít." Povzdechla si Lily smutně. Až do teď popíjela jednu medovinu či ležák za druhým a povídala si s Sue, Mattem, Siriusem(který přišel chvilku po tom co si k nim Sue a spol. přisedli a hned byl přizván k nim), Jackem(který se snažil celou dobu s Lily nepokrytě flirtovat a párkrát ji dokonce opatrně pozval, aby se s ním šla projít), Elmarem a Leah o všem od duševního zdraví Filche, až po novou vyhlášku Skrka. Alicia se k nim snažila připojit, ale Viktorie ji ani na chvilku nenechala a Lily ji začínala opravdu litovat. Marris se mezitím omluvila, že už musí jít a vytratila se.
"Kam bys chodila? Nikam! Tady budeš!" nakázala Sue, která už v sobě měla podstatné množství ohnivé whisky.
"Musím, Thomas na mně čeká." Řekla Lily a neochotně vstávala
"Pošli Johanese k šípku, my jsme lepší!" přidal se Sirius, jenž držel jednou rukou okolo ramen Sue a druhou k sobě nenápadně tiskl Leah.
"Je mi to líto lidi, ale vážně musím jít." Nenechala se Lily přemluvit
"Tak alespoň ještě chvilku!" zaprosila Leah. Jejich rande se Siriusem bylo přesunuto sem, protože oba dva se až příliš dobře bavili.
"No…tak dobře, ale jen chvilku." Souhlasila Lily

Nikoho nepřekvapilo, když se sem po půl hodině přihnal naštvaný Thomas,
"Lily! Co tu děláš, měli jsme se před půl hodinou sejít!" vyštěkl na ni
"Promiň, zapomněla jsem na čas." Odpověděla Lily a snažila se shodit z ramenou ruce Matta a Jacka, kteří naštvaně hleděli na Thomase.
"Přítel?" zajímala se Sue
"Jo!" odsekl Thomas nabroušeně a táhle Lily pryč, ani si nestihla obléct bundu.
"Hele, Johanesi, je zjevné že se jí s tebou nechce, tak nám ji tu nech!" snažil se Sirius smlouvat
"Blacku, to je naše věc a Lily chce jít se mnou." Odpověděl Thomas a přerušil tak Lilyin pokus o nesouhlas.
"Tak jako, já jsem bystrozorka a já ti říkám, že tu bude s námi!" postavila se Sue, což bylo při jejím přiopilém stavu dost riskantní, ale se Siriusovou pomocí to ustála.
"Mně je jedno co jste, i kdybyste byla ministr kouzel, nemůžete tady nikomu nic nakazovat!" obořil se na ni Thomas. Sue vypadala, že ho asi zabije, když se do toho vložila Alicia.
"Thomasi, ench toho, vždy´t se nic nestalo" klidnila ho
"Pojď Lily." zavelel Thomas a táhl již značně naštvanou Lily pryč, až na hlavní ulici.

"Chodit ještě umím!" vyjela na něj před hostincem
"Výborně, tak pojď, jdeme se projít." Přerušil ji opět Thomas a vedl ji jak psa na procházce až k Chroptící chýši kde už to Lily nevydržela a vytrhla se mu.
"Nejsem žádnej pudl!" sykla nebezpečně
"Tak promiň, ale nelíbí se mi, když moje přítelkyně místo aby šla se mnou na rande tráví čas s nějakejma staršíma idiotama!" nedal se Thomas
"To byli lidé, kteří mně školí na bystrozorku a moji přátelé! Je snad normální, že se s nimi bavím a to, že jsem na to rande zapomněla mně velmi mrzí. I přesto, nemůžeš mně jen tak odtáhnout a být na ně hrubý! Připadala jsem si jako nějaká husa na vycházce, když jsi mně strkal přes celou vesnici." Křičela Lily naštvaně. Protože vlhký sníh, jenž padal, se jí rozpouštěl ve vlasech, které se začaly trochu vlnit, takže to vypadalo, jako by hořela a v očích jí plály nebezpečné jiskřičky, Thomas trochu překvapeně ucouvnul
"Ti kluci nevypadali jako jen kamarádi." Vyjekl
"Thomasi, to není fér, ty se pořád vodíš s nějakýma holkama a já nemůžu? Nejsem žádný tvůj majetek!" vrčela Lily a pak se otočila na podpadku a nechala tam milého Thomase prostě stát.
"Špatný den, Evansová? Můžu ti ho napravit?" usmál se na ni slizce Lucius Malfoy, když prošla kolem něj a jeho party Zmijozelských.
"Ty se jdi taky bodnout Malfoy a ty svoje kecy vykládej někomu kdo na to má nervy!" odsekla nabroušená Lily, které nedocházelo, že je jich na ni osm. Na okamžik pohlédla na Severuse, jenž trochu vyděšeně sledoval co s ní Malfoy udělá, zatímco ostatní se smáli, protože doufali, že budou mít důvod k nějaké pomstě.
"Takhle se mnou nemluv Evansová, nebo špatně skončíš! Hezky se omluv." Usmál se nebezpečně.
"Víš co Malfoy? Na to ti sere bílej tesák." Zakřičela už vážně vytočená Lily. Všichni Zmijozelští ztuhli a než stačili zareagovat, tak kolem Lily proběhla a vydala se nejkratší cestou na hrad a Malfoyovo volání "To tě ještě bude mrzet, Evansová!" vůbec nevnímala, protože se soustředila na nakopnutí všeho, co jí přišlo do cesty.

***O***

James se chystal jít ke košťatům a doufal, že tam na někoho narazí, s kým by mohl strávit zbytek odpoledne, když v tom se za ním ozvalo sladké:
"Jamesi!" otočil se a málem vrazil do Jessici Jerivsové
"Ah…ahoj." Vykoktal překvapeně
"No víš, říkala jsem si, že ty asi ještě nikoho nemáš na ples, tak jestli bys třeba nechtěl…jít se mnou?" zeptala se a James vykulil oči. Tolik ho to zaskočilo, že nevěděl co říct.
"No víš…jo-" chtěl ji slušně odmítnout, ale Jessica si jeho "jo" vyložila jinak.
"-paráda! Sejdeme se ve společenské místnosti o půl osmé ano? Výborně, tak ahoj!" políbila ho na tvář a s vrtícím zadkem běžela najít kamarádky a všem lidem co je potkala, vykládala, že s ním jde na rande. Potřebovala, aby o jejím triumfu věděla celá škola.

Kapitola 14 Nejsem pudl 1/2

2. ledna 2010 v 3:56 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
Takže, tady to máte! Psala jsem až do teď takže pokud najdete značné množství pravopisných chyb, berte na vědomí že ve 4 hodiny ráno opravdu nemám nervy po sobě opravovat celou dlouhou kapitolu. Díky moc a doufám že budou komenty, jáse naopak pokusím přidat rychle pokračování.
Vaše opravdu ospalá Elin7


Uběhli tři týdny od prvního kurzu na bystrozory. To že jsou s Jamesem pár na souboj Lily musela během dalších lekcí skousnout rychle, protože nebyl čas na fňukání, či protesty. Jejich instruktoři se zřejmě rozhodli, že je stůj co stůj naučí být bystrozory do Vánoc. Neustále dělaly různé pohybové, schopnostní, či bojové zkoušky a cvičení. Učili se všechno od správného nakopnutí ďasovce po nejsložitější kouzla a zaklínadla. Neustále byli nuceni k fyzickým výkonům a neustále museli číst desítky knih, aby vládli další lekci.


S tím vším z kurzů a navíc s horou domácích úkolů, jenž jim učitelé dávali, protože se blížili OVCE už téměř nezbýval čas na nic. James navíc musel honit své družstvo po hřišti, aby neprohráli zápas s Zmijozelem, jenž se měl konat brzy po Vánocích. Lily zase plnila ještě své prefektské povinnosti a uvažovala jak se rozejít s Thomasem. Naopak velké sympatie poslední dobou pociťovala vůči Mattovi, ale samozřejmě věděla, že je to její instruktor a navíc měl asi přítelkyni (kterou Sue očividně neměla moc ráda).

Jak neustále Lily i James pracovali, ani si nestihli všimnout, že se blíží Vánoce a s nimi i Vánoční ples a výlet do Prasinek. Oba byli rozhodnutí strávit své poslední Vánoce v Bradavicích, podobně jako většina lidí ze sedmého ročníku. Všechny plány ale překazilo něco docela nečekaného. V novinách se začaly objevovat ještě horší články a zvěsti o vraždní a mučení, jenž měli na svědomí přívrženci lorda Voldemorta. Zemřely už desítky lidí, jenž prostě nebyli čistokrevní a vraždění pokračovalo, jakoby všechny zákony a zákazy byli jen vzduch. A tak samozřejmě většina kouzelnických rodičů okamžitě pozměnila všechny plány. Hodně lidí muselo naklusat domů a někteří už dokonce natrvalo, protože samozřejmě i když Bradavice byly jedno z nejbezpečnějších míst na světě, všechny matky chtěli mít rodinu pohromadě a pod kontrolou. Lily chvíli uvažovala jestli nemá jet také, ale vše jí přišlo příliš složité. Věděla, že doma by ji měli moc rádi a babička Nely, jenž byla stále nemocná také, ale i přesto se Lily jet nechtělo. Svou rodinu nadevše milovala a udělala by pro ně všechno, jenže měla strach z návratu domů. Bála se, aby nepřitáhla na jejich dům větší pozornost a měla pocit, že lépe udělá, když nechá vše při starém. Nechtělo se jí rodičům vysvětlovat, že lord Voldemort je stále krutější a že je přijela domů chránit, když jí maminka v každém dopise hrdě sdělovala, jak všichni dbají jejích rad a snaží se dodržovat, co jim řekla. Byla si jistá, že by její maminka rychle pochopila, že je něco v nepořádku, když by Lily z ničeho nic změnila své rozhodnutí a Lily ji opravdu nechtěla děsit. Proto si stála na svém rozhodnutí v Bradavicích zůstat a doufala, že nedělá chybu.

James, u nějž bydlel i Sirius to měl o něco snazší. Jeho rodiče byli bystrozoři a naprosto v klidu věděli, že bude v Bradavicích ve stejném bezpečí jako doma. Sirius naopak pro své bezpečí domů nemohl, protože jeho rodiče by ho zabili ve chvíli, kdy by otevřel domovní dveře.

Všechny je tedy překvapili Peter, Marris a Leah, jejichž rodiče zřejmě nebyli tak docela klidní z jejich Vánočního pobytu v Bradavicích a bylo jim jasně řečeno, že musí domů. Lily to dost zarmoutilo, protože to nakonec vypadalo, že bude muset spát v jejich ložnici sama, což se jí ani trochu nelíbilo.
"Neboj, já tu zůstanu a můžeme buď tebe, nebo mně propašovat k sobě na kolej!" těšila ji Alicie, když se procházely po zasněžených pozemcích Bradavic.
"Já vím, jsi zlato." Řekla, Lily a Alicie se usmála.
"Radši bych stříbro, nebo diamant, ale s tím zlatem se spokojím." Snažila se Lily rozveselit.
"No tak jo, užijeme si společně své poslední vánoce v Bradavicích." Přikývla.
"Doufám, že máš s sebou brusle." Poznamenala Alice a Lily o poznání veseleji přitakala. Na bruslích společně jezdily už od třetího ročníku a uměly to obě více než znamenitě, takže trávily předvánoční čas vždy tím, že vesele jezdily po zamrzlém Bradavickém jezeře a povídaly si.
"Samozřejmě, že ano." Kývla, Lily a pohlédla na Hagridovu boudu, jenž ve sněhu připomínala spíše chaloupku z nějaké pohádky.
"Dlouho jsme tam nebyly a třeba Hagrid rád pokecá o životě." Nadhodila Alicie a Lily rozhodně zamířila oním směrem. Když se prohrabali všemi závějemi, jenž blokovaly cestu ke srubu, Lily zaklepala a za okamžik se uvnitř ozvalo štěkání Tesáka a těžké kroky jenž mířili ke dveřím.
"Ahoj Hagride!" pozdravily unisono a Hagrid se na ně dobrosrdečně usmál.
"Nazdár, tak ste se na mně přišly tak podivat?" zeptal se a odstoupil od dveří, aby mohli dovnitř a nemrzly venku v mrazu.
"No jo, tak jsme si na tebe vzpomněli." Přikývla, Lily a Hagrid okamžitě postavil vodu na čaj.
"Doufám, že nerušíme." Řekla Alicie, když si všimla mísy těsta na stole.
"Ale vubec ne, estli by se vám chtělo můžete mi pomoct dělat Vánoční cukroví pro…no pro pár mejch kamarádů…" řekl vyhýbavě a obě si v tu chvíli všimly, že se cukroví zřejmě bude skládat z pořádných kusů masa zapečených v jakémsi těstě.
"Jasně, rády!" kývla Lily a Hagrid ji obdařil zářivým úsměvem. Obě tedy usedli k stolu, napili se ze svých a začaly Hybridovi pomáhat.

***O***
Když se Lily vrátila do Nebelvírské společenské místnosti, bylo už pět odpoledne. Naštěstí byla sobota a všechny úkoly už měla udělané, takže se těšila, že si sedne ke krbu a pokecá s pár lidmy kteří se namanou, nebo si počte v nějaké knize. Když ale přišla překvapil ji houf lidí, jenž se tiskli u nástěnky.
"Co se děje?" zeptala se Siriuse, jenž seděl opodál v křesle a nevzrušeně listoval denním věštcem.
"Ále, jde se do Prasinek a koná se Vánoční ples, takže nic zajímavého." Řekl Sirius s úšklebkem a hlavou kývnul na křeslo vedle sebe, aby si Lily sedla. Ta bez váhání přijala a Sirius složil noviny.
"Tak co plánuješ na Vánoce?" zeptal se
"No…původně jsme tu chtěly zůstat s holkami, ale vzhledem k náhlým změnám, to tu budu muset přežít sama, naštěstí ale zůstává i Alicie a tak by se to snad dalo nějak přežít." Vysvětlila a Sirius se rošťácky usmál.
"No my s Jamesem a Remusem také zůstáváme, takže si to užijeme!" vyhrkl
"No bezva." Řekla, Lily bez stopy nadšení.
"Prosím tě, však mi tě ještě převychováme!" těšil se Sirius a v duchu už spřádal plány jak Lily párkrát opijí a pak oddají s Jamesem.
"To mně právě děsí." Podotkla Lily, ale při pohledu na veselého Siriuse se přece jen pousmála.
***O***
Lily, měla pocit, že čas najednou hrozně letí. Ani se nenadála a najedno byl předposlední týden školy, o víkendu měly být Prasinky, na konci posledního týdne Vánoční ples, a ona nejen že neměla žádné dárky, ale neměla ani šaty, prostě nic. Měla poslední dobou pocit, že vše hrozně letí a že nemůže pořádně najít ani chvilku času na věci jenž mívala ráda, jako například na čtení něčeho jiného než učebnic.
"Tak co, jdeš do Prasinek s Thomasem?" zeptala se Leah Lily ve čtvrtek večer, když šly z oběda na bylinkářství.
"Já ani nevím, moc se mi nechce." Svěřila se jí Lily a nervózně hleděla do země.
"Takže se s ním chceš rozejít?" vyzvídala Leah
"No…asi, ale nevím jak." Přiznala a lehce zčervenala. Připadala si jako mrcha, protože sice se poslední dobou vůči Thomasovi hodně snažila, ale čím dál tím víc ji pronásledovala vidina Matta Donleyho a to i když byla právě s Thomasem. Měla z toho výčitky svědomí, ale nebyla schopná se s Thomasem rozejít, protože téměř nevěděla jak. V duchu už to slyšela-"Nazdar Thomasi, takže už mně nebavíš a protože jsem tě nikdy nemilovala a navíc se mi líbí můj instruktor z bystrozorských kurzů, tak už nemám důvod s tebou být. Veselé Vánoce."
"Ah…tak to ti asi moc nepomůžeme." Ozvala se za nimi kysele Marris. Lily si s Leah vyměnila nechápavý pohled.
"Co tím myslíš?" odhodala se nakonec Lily zeptat.
"No, že my bychom byly rády, kdybychom někoho měly, tak jak ti asi máme poradit, když všichni kluci jdou na tebe a o nás nikdo nezakopne."vysvětlila jízlivě Marris a Leah se na ni zlostně obořila:
"Marris, to není fér a ty to víš! Lily nemůže za to že se tě ráno přišel zeptat ten kluk z Mrzimoru, jestli Lily už má někoho na sobotu do Prasinek. Chápu, že tě to štve, ale proč ryješ do ní?" bránila Leah Lily a ta jen vykolejeně těkala očima z jedné na druhou.
"No jo, vy se vždycky bráníte navzájem, ale že by se jednou jedna z vás postavila na mou stranu to ne! Víte co, vy mně ani nepotřebujete!" vyštěkla Marris a cestou přes zasněžené pozemky se rozběhla, až dohnala Jessicu Jerrivsovou a její "Klony" jenž šly před nimi a k překvapení Lily a Leah se s nimi dala do řeči.
"Proč je letos taková jiná?" zeptala se Lily spíš pro sebe než k Leah.
"Však ji znáš, ráda žárlí a tvrdí že jí svět ubližuje." Vysvětlila Leah a Lily po ní střelila pohledem typu"i ty jedna drbno!".
"Ale vždyť je to pravda, tak se na mně takhle nedívej!" ohradila se Leah a Lily radši už nic neříkala, aby nenaštvala i druhou kamarádku.

Marris byla uražená po zbytek týdne a zřejmě by jí to i vydrželo, kdyby jí nepřišlo blbé jít do Prasinek sama. Lily a Leah už dávno byly rozhodnuté, že půjdou spolu a na Siriuse a Thomase se prostě vykašlou (byl to návrh Lily, jenž se nechtělo jít s Thomasem ale přesto mu musela slíbit, že za ním odpoledne zajde) a přibraly do party i Alicii, takže to vypadalo na dámskou jízdu ve čtyřech.
"A musí s námi i Alicie?"zeptala Marris, jenž si v pátek odpoledne chystala oblečení
"Co ti na ní vadí?" nechápala, Lily
"Nic, ale poslední dobou dělá všechno s tebou, dokonce i častěji než jsi s námi." Vysvětlila její kamarádka
"Alicie a já jsme kamarádky, na tom snad není nic špatného, ne?" oporovala jí Lily
"Jasně že ne, nechte toho" řekla honem Leah, protože se zase schylovalo k hádce.
"Hm…" zahučela Marris, ale tvářila se, jako že to vadí. Lily to nechala být, začínala si na kamarádčinu nabručenost zvykat.
"Měly bychom si udělat nějaký plán, co všechno zítra chceme stihnout." Začala Leah jiné téma, jenž jí přišlo pro konverzaci bezpečné.
"No, chceme očitě koupit šaty, vánoční dárky a zajít na ležák." Začala, Lily vypočítávat na prstech.
"Ok, tak co jít nejdřív po šatech, než nám všechny hezké rozeberou?" navrhla Marris
"A pak rozchod na dárky a v poledne sraz u košťat?" dořekla za ni Leah
"Čteš mi myšlenky." Kývla Marris
"Tak fajn a co odpoledne, já musím za Thomasem, ale půjdeme společně zpět do školy, nebo to necháme osudu?" zeptala se Lily
"Uvidíme, jak se to vyvine." Rozhodla Leah
"Neměla bys už jít na trénink?" upozornila ji Lily
"A no jo, kruci, poslední před Vánoci a já přijdu pozdě." Vyjekla Leah a honem popadla koště
"Půjdu s tebou, tenhle týden jsem se moc ven nedostala a potřebuju na vzduch." Řekla Lily a sáhla po bundě.
"Jdeš také, Marris?"otočila se Leah na druhou kamarádku.
"Ne jděte samy, čerstvého vzduchu je dole ve sklepeních dost." Odpověděla a tak Lily a Leah odešly bez ní.
"Doufám, že nás James nebude už moc mučit, mohl by mít trochu slitování, když budou ty Vánoce." Doufala Leah, když společně s Lily prošli hlavní bránou a dostaly se na zasněžené školní pozemky.

Bohužel, ukázalo se, že Leiny naděje se ani v nejmenším nezakládaly na pravdě, James celý svůj tým honil jako vždy a jako bonus je nutil pro zahřátí každých deset minut obletět 5x hřiště.
"Tak co, líbil se vám trénink? Jak jste si mohli všimnout skončili jsme o 5 minut dříve, když jsou ty Vánoce." Řekl svým hráčům James na konci a Sirius musel Leah chytit za ruku, aby se na nic-netušícího Jamese nevrhla.
"Lidi, tak po prázdninách buďte v kondici, pokud s hadama prohrajeme, tak to bude vážně trapas!" rozloučil se s nimi ještě James a pak už všichni odešli do šaten. Lily, zůstala na tribuně a pozorovala, jak Zapovězený les padá sníh a září v šeru. Náhle měla pocit, že se v lese něco hýbe, ale nebyla schopná rozpoznat co to je. Upřeně do těch míst zírala a ve chvíli kdy už téměř mezi stromy viděla černou postavu se náhle ozvalo:
"Lily, tak už pojď je nám zima a máme hlad." Zavolala na ni Leah jenž stála s Dominike u vchodu na famfrpálové hřiště. Lily honem vstala, ale než se k holkám rozběhla, znovu se podívala mezi stromy. To co viděla před tím se ale zřejmě zaleklo a uteklo, pokud to tam někdy bylo.

***O***

"Představ si nějaký Skrk tu píše, že bychom měli oplácet Voldemortovu krutost stejnou mincí, to je strašné!" řekla Lily Leah, když u snídaně následujícího dne listovala novinami.
"Jo, Skrk je idiot, nechápu, proč mu to trpí." Přitakal James, když si se Siriusem sedali k nim.
"Znáš ho?" zeptala se Lily zaujatě.
"Můžu ti o něm vyprávět-" usmál se na ni James a prohrábl si vlasy.
"-když se mnou půjdeš do Prasinek." Dokončil větu a dal jí ruku kolem ramen.
"Pottere, zas tak po informacích o Skrkovi neprahnu." Usadila ho Lily a setřála jeho ruce.
"Škoda a co ještě píšou, Lily? zajímal se Sirius
"Ministerstvo kouzel-Bartemius Skrk přišel s novým zákonem pro odboj proti tomu-jehož-jméno-se-nevyslovuje.
Včera ve Večerních hodinách, poskytl Bartemius Skrk (vedoucí odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů) Dennímu Věštci, exkluzivní rozhovor v němž veřejnosti objasňuje svou novou vyhlášku č.42. Podle ní by měli mít všichni řadoví bystrozoři i členové zásahové jednotky pravomoc, používat proti přívržencům Vy-víte-koho, kletby které se nepromíjejí."Proti síle, je třeba postavit sílu." Říká Skrk. "Pokud budeme neustále jen Smrtijedi zastrašovat neškodnými kletbami, nedosáhneme žádného úspěchu. Je potřeba, aby začali mít z ministerstva respekt a více se báli plnit příkazy Toho-jeho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Pokud ukážeme Smrtijedům jaké riziko jim hrozí, budou se bát a ty stávající snáze polapíme." Nový zákon též povoluje bystrozorům v případě nutnosti, pronásledovaného smrtijeda i zabít. Vše bylo projednáno předevčírem na schůzi starostovce. Většina hlasovala pro, ale Albus Brumbál a Alastor Moody přišli s pádnými argumenty proč zákon neuplatňovat."Neklesneme přece na úroveň, těch proradných švábů. Tím že s nimi budeme bojovat jejich zbraněmi se staneme stejnými zrůdami, jako jsou oni." Říká Moody, vedoucí odboru bystrozorů.

I když je pár vyjímek, zákon byl odhlasován a v platnost by měl být uveden již 24. prosince tohoto roku. Není to konečně jediná vyhláška, jenž ministerstvo kouzel vydalo. Například ve výcviku bystrozorů došlo ke změně. Všichni kdo mají zájem o toto povolání jsou k jeho výkonu cvičeni již v Bradavicích. Instruktoři kurzů na bystrozory se dokonce vyslovili:"Máme několik velmi nadaných žáků, kteří by se jednou mohli stát nejlepšími z nejlepších." Informoval nás mladý řadový bystrozor Matt Donley.
Další novou vyhláškou je i ochranná, podle níž budou všechna sídla kouzelnických rodin opatřena bezpečnostními obrannými kouzly a to už do Vánoc.
Více o novém zákonu Bartemiuse Skrka-strana 7 a 8, o kurzech na bystrozory- strana 9, další bezpečnostní vyhlášky-strana 10." Když Lily dočetla všichni se po sobě zaraženě podívali. Lily se podívala na další článek a vzápětí slabě vyjekla.
"Co je?" vyděsila se Leah
"To je opravdu hrozné-poslouchejte!" objasnila, Lily a opět začal číst.
"Mozkomoři na svobodě, ostraha Azkabanu v troskách.
Jak každý ví, jsou nyní hrozné časy. Pán zla a jeho Smrtijedi ohrožují kouzelnický svět ještě více, než čaroděj Grindewald. Jak sám ministr kouzel řekl-tato doba je zlá a můžeme ji přečkat pouze při vzájemné pomoci. Moudrá slova, pomyslí si leckdo, ale pomoc je založená na důvěře a informovanosti. Konečně se ale dozvídáme, že to rozhodně nebere ministerstvo v podtaz, jinak bychom už všichni dávno věděli, že Azkabanští strážní-mozkomoři, se přidali na stranu Toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit. Spolu s obry včera napadli mudlovské nákupní centrum, kde přišlo o život 70 mudlů. I když mudlové nejsou schopni mozkomory vidět, jejich moc na ně platí stejně jako na kouzelníky. Dokáží jim brát všechno štěstí a živí se zoufalstvím mudlů stejně dobře, jako zoufalstvím kouzelníků."
"Je to čím dál horší." Podotkla Leah tiše
"Jo a ministerstvo houby dělá. Skrk si myslí kdovíjak to není in, když začne smrtijedy zabíjet, ale přitom by udělali líp, kdyby místo zabezpečování domů kouzelnických rodin, zabezpečili domy mudlů. Copak nikomu nedochází, že Voldemort jde po mudlech a ne po kouzelnících?"rozčiloval se Sirius.
"Je to hrozné, píšou tady také, že včera kromě toho nákupního centra byla vyvražděna jedna mudlovská čtvrť v Oxfordu." Řekla Lily smutně.
"Myslím, že Brumbálovi to také dělá starosti." Kývl James směrem k řediteli, jenž zaujatě a vážně debatoval o něčem s McGonagallovou.
"Komu ne? Je to hrůza, proč musí Voldemort vraždit zrovna mudly? Je spousta jiných koníčků, jimž by se mohl věnovat, klidně třeba tchoříčci, taková pěkná hra…" zamyslel se Sirius a všichni se trochu pousmáli.
***O***

"Hele, ví určitě Alicie, kdy a kde se sejdeme?" zeptala se Marris nabroušeně a špičkou fialových, kožených kozaček okopávala zeď.
"Neboj, asi ji něco zdrželo." Klidnila ji Lily, ale sama už také krapet nejistá, čekaly už 10 minut a Alicie nikde.
"Musíme už jít, jinak Filch odejde a nikdo nás nepustí ven." Podotkla Marris a tak se začaly loudat k Bráně
"Holky, už jdu!" dobíhala je Alicie.
"Super, co tě zdrželo?" začala se Marris hned naštvaně ptát
"Promiňte, kamarádka je nemocná, musela jsem jí…pomoct zvracet." objasnila Alicie. Vypadala úžasně (což nesmírně štvalo Marris), měla na černý kabát, kozačky a kalhoty, zdobené červenou kožešinou a červenočerné rukavice, šálu a čepici.
"V pohodě, chápeme to." Usmála se na ni honem Lily, než stačila Marris něco říct. Trochu kamarádku litovala, protože musela jít ve své staré modré větrovce. Lily i Leah jí nabízeli, že jí něco půjčí, jenže Lily byla příliš štíhlá a Leino olečení na Marris jen viselo, jak byla vysoká. Lily se jí, ale alespoň snažila zvednout náladu tím, že jí k tomu upletla modrou šálu a čepici.
"Půjdeme?" pobídla je Leah. Ta naopak přímo zářila, měla se dnes totiž sejít se Siriusem(samozřejmě tajně) a tak se oblékla co nejslušivěji. Měla krátkou hnědou koženou bundu, hnědou sukni, lemovanou světlejší kožešinou a překrásné tmavě hnědé kozačky. Sama Lily se příliš nesnažila o dokonalý vzhled, takže se navlékla do bílé krátké sportovní bundy, cigaretových džínů, a černých kozaček lemovaných zelenou kožešinou. Udělala si dva culíky a jako doplňky si vzala jen zelenobílé náušnice, bílý baret, bílo-zelenou šálu a zelené rukavice.

Holky honem prošli kolem Filche, který si zkontroloval jejich jména na seznamu a pak už vyrazily po halvní cestě k Prasinkám. Zavládlo ticho, protože ani jedna nevěděla co říct.
"Tak co, četly, jste to o tom novém zákonu ministerstva kouzel?" přerušila Alicie mlčení
"Jo a je to strašná kravina!" rozohnila se ihned Leah.

Cesta nakonec proběhla celkem v klidu, Lily, Leah a Alicie debatovaly o všech těch událostech, popsaných v denním věštci a Marris koukala do země a občas něco zamručela.
"Kam teď?" zeptala se Alicie, když dorazily do Prasinek.
"No myslely jsme, že bude nejlepší jít hned po šatech, než se všechny vyprodají, je tu s nimi jen jeden obchod…" odpověděla Lily.
"Super, tak už pojďte!" popoháněla je Marris, která vždy při slově "šaty", "ples", nebo "obchod" ožila.

SB-Nikky

1. ledna 2010 v 20:45 | Elin7 |  Spřátelené blogy
Takže po dlouhé době nové SB-Nikky. Nikky je moc symaptická a velmi pěkně píše, takže já být vámi, tak bych do smrti litovala, dkybych nenavštívila její blog. Proto pro vaše dobro, vás prosím-koukně tam. Najdete ho zde.

Ps:pokusím se behem dneška přidat novou kapitolu, ale kdyžtak nejpozději zítra, ju?