Kapitola 14 Nejsem pudl 2/2

2. ledna 2010 v 3:57 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
A druhá část:

Ukázalo se, že holky přišly s "křížkem po funuse". Jakmile se dostaly k poměrně velkému obchodu s oblečením, nestačily valit oči. Stála před ním velká fronta, v níž byly shromážděny snad všechny holky v Bradavicích, které čekaly až bude obchod otevřen. Dokonce i Zmijozelačky se nechaly tisknout k "mudlovským šmejdkám" pokud byla šance, že získají dobré šaty.
"No…pozitivní na tom je, že ještě nikdo není uvnitř." Snažila se je povzbudit Lily, když viděla lehce rudnoucí Marris.
"Ano jistě, kdyby ses tak neloudala, tak bychom to možná stihly." Obořila se jejich blonďatá kamarádka na Alicii. Ta už chtěla něco uraženě odvětit, ale Leah je přerušila.
"To je teď jedno, stejně bychom neměly o moc větší šance. Alespoň to bude trochu vzrušující…" řekla a rozhodně přešla ke kraji davu.
"No takže…máte nějaký plán, jak co nejrychleji nakupit všechny šaty, jenž by přicházeli v úvahu, zabrat kabinku a u toho se nenechat ušlapat?" zeptala se Alicie.
"Co takhle bomby hnojůvky? Otvírají až za deset minut, takže bych to ještě stihla k taškářovi…?" navrhla Lily s předstíraným nadšením a vzápětí se s Alicií rozesmály-představa, jak by házely všem okolním holkám (včetně Zmijozelaček a "Klon" Jessicy Jerrivsové) do ksichtu bomby hnojůvky, byla vážně komická. Bohužel dost těžko uskutečnitelná, protože všichni byli na sebe natolik namačkaní, že by se ani nedalo mířit.
"Tak jo, chce to strategický plán." Řekla Lily
"No, nevím, ale myslím že větší šanci budeme mít odděleně."podotkla Leah
"Asi ano, co to udělat takhle; rozdělíme si oddělní a předem si řekneme jaké šaty, která sháníme. Pak každá projdeme všechny šaty v obchodě a vždy když zahlédneme něco, co by se hodilo buď přímo nám, nebo ostatním, tak to vezmeme s sebou. Za hodinu se sejdeme s tím, co najdeme a pak se pokusíme sehnat nějaké kabinky, abychom si to mohly vyzkoušet." Navrhla Alicie. Protože nikoho nic lepšího nenapadlo, tak si jen popsaly svoje představy a pak už spolu s netrpělivým davem vtrhly dovnitř.

Lily si během prohlížení svojí části říkala, že pokud z toho ve zdraví vyvázne, tak si příště bude šaty objednávat přes zásilkovou službu. V celém obchodě bylo k nesnesení, všichni se mačkali na sebe, rvali si šaty z rukou, pokoušeli se probojovat ke svým cílům a dokonce, když Lily, objevila jedny úžasné šaty pro Marris, musela se o ně začít prát s Jessicou Jerrivsovou. Totiž, právě uvažovala nad jedněmi pro Alicii, když uviděla hned vedle nich šaty jako z Marrisiných představ. Honem se podívala na velikost a zjistila, že jsou sice o dost menší, ale daly by se snadno upravit na míru. Bohužel ve chvíli kdy po nich sáhla, tak za ně zatáhl někdo z druhé strany.
"Hej, ty jsou moje!" zaječela na ni Jessica okamžitě.
"Promiň, ale také je potřebuju." Zavolala ni ni Lily
"Evansová, proboha, ty vážně nemáš vkus, ani soudnost! Takovéhle šaty můžou nosit jen štíhlé krásné holky a né takové jako ty." Ušklíbla se Jessica
"Drahá Jess, až budu potřebovat módní poradkyni, tak se na tebe obrátím, ale teď buď tak laskavá a drže zobák!" usmála se trochu naštvaně Lily
"No počkej!" vyjekla afektovaně Jessica, pak sáhla druhou rukou, jenž nedržela šaty po stříbrné píšťalce a třikrát zapískala. Okamžitě se objevily všechny "Klony" a zaujaly bojové pozice.
"Tak Evansko, teď pusť ty šaty, než ti budeme nuceny ublížit." Řekla Jessica výhružně
"A jak mi ublížíš, Jess? Vypíchneš mi oko nehtem?" zasmála se Lily. Jessica zalapala naštvaně po dechu a "Klony" jí okamžitě napodobili.
"Tak abys věděla, já se umím prát!" vykřikla a výhružně zvedla ruku, s růžovým lakem se srdíčky na nehtech.
"Fajn, o tom by se dalo polemizovat, ale ne tady." Odpověděla Lil, ale v tu chvíli Jessica zatáhla za šaty a snažila se je Lily vyškubnout.
"Naval mi je!" zaječela
"Ani omylem!" odsekla Lily a začaly se o šaty přetahovat. Všechny klony se seběhly okolo Jessici a začaly také táhnout, ošem trochu méně, protože se bály o své nehtíky. I přesto Lily, nevěděla jak z toho ven, protože nechtěla ony šaty poničit, ale zároveň je nechtěla Jessice ani přenechat. Už si zoufala, když v tu se objevila jak blesk z čistého nebe Alicie. Okamžitě pochopila situaci a vrhla se Lily na pomoc. Nejprve měla v plánu táhnout spolu s ní, nakonec se, ale místo toho rozběhla na druhou stranu k Jess a klonám. Ty několika pěknými kopy odšoupla a samotné Jessice chytla obě ruce a stáhla za záda. Protože Jessica, na rozdíl od Alicie neměla praxi v praní se s bráchou, tak musela chtě nechtě přiznat prohru, jinak by jí zřejmě Alicie utrhla ruce. Mezitím Lily honem utíkala i s šaty pro Marris a cestou přibrala ještě ty vhodné pro Alicii, na něž si dělala zálusk jedna"Klona"
"Já se pomstím!" křičela za nimi ještě Jessica, když holky se smíchem utíkaly.
"Zachránila jsi mi zřejmě život, nebo spíš těm šatům!" řekla Lily Alicii, když doprohlížely její sektor
"To jsem ráda, zrovna jsem končila v hledání, když jsem zahlédla, jak všechny klony míří k jednomu místu, tak jsem to šla omrknout a našla tebe. Ty máš pro Marris, viď? A máš správnou velikost?" ptala se Alicie
"Ne, asi ne, ale myslím, že to půjde upravit." Vysvětlila, Lily svůj záměr a pak už jen mlčky koukaly po šatech. V určenou dobu se sešly u kabinek, na něž se samozřejmě stála velká fronta.
"Hele holky, co si jen prohlédnout co jsme našli a vybrat si ty nejlepší? Já je dyžtak můžu přešít, task si je jen rychle vyzkoušíme." Navrhla, Lily, které se ve frontě stát očividně nechtělo.
"Tak jo, ale upravíš nám je! Tak co pro mě máte?" souhlasila nakonec Marris a všechny se začaly probírat tím co přinesly. Ty co Lily s Alicií vybojovaly se Marris velmi líbily a nakonec se nechala i přesvědčit že je i přes špatnou velikost koupí. Alicie zase sehnala šaty pro Lily a Leah a sama měla velké dilema, zdali si má vzít ty co jí přinesla Lily, nebo co si našla sama.

Po další hodině, během níž se jim i povedlo ukořistit jednu kabinku, takže si mohly své šaty i zkusit, se konečně dostaly ven z obchodu i z doplňky, jenž ke svým šatům pořídily.
"No sláva, teď už jen Vánoční nákupy a bude to, pak můžeme zajít na ten ležák."usmála se Lily
"Tak do toho, ať to máme za sebou." Řekla Leah.
"Tak se sejdeme v jednu před třemi košťaty, ok?" navrhla Aliciea když ostatní souhlasily, každá se vypravila za svými dárky.

Lily nejprve obešla všechny obchody a v každém se podívala, co mají. Pak začala jednat. Pro maminku sice už upletla svetr, ale protože věděla, že o teď má těžké, tak k tomu ještě přihodila bonboniéru a kouzelný nůž, jenž sám krájel, jen bylo potřeba říct mu přesně co a jak. Tátovi dala dvě láhve alkoholu a doutníky, strýcům pouze jednu láhev medoviny a tetám šály. Z prarodičů měla už jen prababičku, jenž ležela v nemocnici, tak jí po dlouhém uvažování sehnala zlatý rámeček na dědečkovu fotografii(ten starý už za moc nestál) a velký zelený diář, protože neustále něco zapomínala. Pak už zbývala jen Petůnie a tak jí Lily z legrace už v létě koupila podvazek, protože s Vernonem už to vypadalo vážně a dokonce mluvili i o svatbě.

S kamarády to bylo o dost těžší. Pro Leah objednala zásilkovou službou sadu pro údržbu koštěte a knihu "Nejslavnější střelci a jejich fígly.". Nejsnáze se jí sháněly dárky pro Sirius-kniha "Jak si udržet vztah" a Remus-mudlovský román "Vytí vlků"(Lily už nějakou dobu věděla, že je Remus vlkodlak, ale nechtěla ho nutit aby jí to říkal, ale ten román jí přišel výstižný, protože byl o patnáctiletém klukovi, jenž byl bezhlavě zamilovaný, ale stal se vlkodlakem a nikdy už nesměl svou dívku vidět. I když ona sama neměla ráda romány, doufala, že to Remuse alespoň pobaví). Pro Marris sice neměla představu co, ale dnes se jí líbil moc jeden náramek a nemohla si ho koupit, protože jí nezbyly peníze, tak ho Lily tajně koupila a plánovala ho dát kamarádce dopředu, aby si ho mohla vzít na ten ples. Už zbýval jen Thomas, s nímž si Lily upřímně nevěděla rady, ale nakonec šla do obchodu s potřebami na famfrpál a doufala, že bude mít štěstí a najde něco dobrého.

***O***

James procházel zasněženými Prasinkami a sledoval všechno to předvánoční šílenství. Lidé nakupovali jako pominutí a v ochodech se přímo prali o dárky. On sám už měl téměř všechno, zbývali mu jen sirius a Lily. Pro rodiče už měl koupené sladkosti z medového ráje+pro tátu pár veselých předmětů od taškáře a pro mámu náhrdelník. Petrovi koupil kupu jídla, Remusovi pár knížek a pro všechny členy svého družstva červené odznaky, na nichž stálo "Potter tým, aneb-nejlepší tým všech dob!". Nejvíce uvažoval nad Lily. Předloni v pátém ročníku měl tolik odvahy, že jí koupil krajkové spodní prádlo(kdyby nebylo Siriuse, pravděpodobně by ho zabila, takhle vyvázl jen se zlomeným nosem a monoklem) a vloni ji obdaroval bílím trikem, na němž bylo červeným nápisem na zádech a na hrudi vyvedeno "I love Potter!" a pod tím srdce(ono triko mu omlátila o hlavu) a tak letos byl pevně rozhodnutý, dát jí něco hezkého a né hloupého. Náhle dostal úžasný nápad, zastavil se v půli cesty a obrátil se opačným směrem, než měl namířeno-koupí Lily dárek, který prostě nebude schopná vyhodit, ani odmítnout, ba ani se na něj za to zlobit.

Po dlouhém vybírání si nechal ten dárek i zabalit, protože chtěl, aby už na první pohled bylo jasné, že nejde o nějakou pitomost. Pak už prostě šel do obchodu s potřebami pro famfrpál, aby Siriusovi koupil camrál. Když otevřel dveře, usmála se na něj od pultu blonďatá prodavačka, která už na něj byla zvyklá, protože celé ty čtyři roky, co směl chodit do Prasinek, tak se tu vždy zastavil. Pokývl jí na pozdrav a zašel do jednoho z regálů. K jeho překvapení tam narazil na Lily, jak kouká zoufale na všechny ty věci a neví co dál.
"Nazdar Evansová, doufám, že tě nevyrušuju od kupování dárku pro mě." Pozdravil ji vesele a prohrábl si vlasy.
"Pottere, jsi tak naivní, nebo vážně tak tupý?" zeptala se Lily, ale zdálo se mu, že přece jen trochu mírnějším tónem, než jakým s ním obvykle mluvila.
"No tak když ne pro mě, tak pro koho? Pro Siriuse?" zeptal se trochu nechápavě.
"Ne, a i když ti do toho vůbec nic není, tak pro tvou informaci, pro Thomase." Odpověděla. James smutně sklopil oči, ale dostal nápad.
"A už víš, co?" vyzvídal
"No…to se fakt nedá, tady je těch krámů milion, kdo se v tom má vyznat?" postěžovala si Lily a vypadala tak roztomile a ztraceně, že se James musel zamilovaně usmát. Chvilku na ni zíral, ale pak se vzpamatoval a přešel ke svéu plánu.
"Tak já ti helpnu!" navrhl jí. Lily chvilku uvažovala, zdali jí to za to stojí, nakonec, ale přikývla.

I když celé vybírání trvalo dost dlouho, James měl pocit, že mu chvilky s Lily utíkají rychlostí blesku, Nakonec vybrali jakousi příručku pro všestranné hráče famfrpálu. James měl pocit, že je v sedmém nebi a dokonce stihl i koupit onen camrál pro Siriuse.
"Tak díky moc, už půjdu." Řekla Lily a lehce se usmála. James vduchu zajásal-usmála se!
"Jo jasně, tak ahoj!" řekl jí a ona už chtěla odejít, když vyhrkl:
"Evansová, pojď se mnou na ten ples, prosím, budu hodný, nebudu tě tam zvát na rande, prosím, prosím!" nasadil smutné oči. Lily na něj okamžik zaraženě hleděla a přemýšlela co na to říct. Nakonec ze sebe ale dostala jen:
"Já už jdu s Thomasem, promiň." A už pelášila pryč. James za ní chvilku koukal a pak se rozhodl projít po okolí Prasinek a pomalu to vzal k Chroptící chýší.

***O***
Lily, přemýšlela nad tím co se právě stalo. Nevěděla proč, ale na okamžik jí bylo Pottera líto. Pak si ale vzpomněla, co jí dal vloni k Vánocům a radši začala opět v duchu nadávat, jakej je to debil. Přesto, ale když šla kolem medového ráje, stavila se uvnitř a koupila krabici čokoládových žabek.
"Lily, no konečně, už jsme se bály, že nepřijdeš."přivítala ji Alicia vřele
"Jo, ale už jsem tu, jdeme dovnitř?" zeptala se Lily
"Jo Marris s Leah nám drží stůl, tak pojď!"pobídkami Alicia a tak bez dalších cavyků vešly dovnitř.

"Tak co, máte všechno?"vyptávala se Leah
"Ne, já jsem nestihla sehnat dárek pro mámu, ale jinak je to ok." Odpověděla Alicia
"No…já jsem sice nesehnala vše, ale zato mám krásný šátek!" pochlubila se Marris a holky raději nic neříkaly-Marris prostě ráda utrácela.
"Já mám snad vše."řekla hrdě Leah a usrkla si svého máslového ležáku.

Další půlhodinu probíraly, co nakoupily, když najednou na Lily někdo zamával.
"Jé ahoj, Lily!" dva stoly od nich se na ni usmívala Sue Wilhamsová, Matt Donley, Jack Loe a ještě dva další lidé, které žádná z holek neznala.
"Ahoj." Řekla Lily rozpačitě
"Tak to je ta vaše nejnadanější?" zeptal se muž, co s nimi seděl. Měl hnědě kudrnaté vlasy, brýle a jakoby zlaté oči.
"Ano, Lily." přitakala Sue a hned se k nim šťastně hrnula a Matt s Jackem se k ní přidali.
"A co vy tady děláte?"zeptala se Lily poněkud zmateně
"Máme tu sraz s pár přáteli ze školy." Objasnil Matt
"Rád tě poznávám, Lily, už jsme o tobě ledacos slyšeli, já jsem Viktorie Strashová." Představila se vysoká docela půvabná hnědovláska s modrýma očima.
"A já Elmer Derwi." Představil se ten druhý
"Moje kamarádky: Marris Bosttnová, Leah Clavsová a Alicia Stewansová." Představila Lily holky a Viktorie okamžitě zaujatě pohlédla na Alicii.
"Ty jsi dcera Ástridr Stewansové?" vyjekla překvapeně a pátravě zkoumala Aliciny rysy, aby objevila podobu
"Jo jasně." Přitakala Alicia
"To je úžasné, strašně ji obdivuju a dokonce pracuju pro pobočku její firmy tady v Británii! Musí to být úžasné být její dcera!" začala Viktorie brebentit a Alicie jen velmi těžko hledala odpovědi na otázky typu: "To musíš o módě toho vědět hodně, viď?" , protože Alicii matčina práce téměř najímala a tak Viktorii mohla maximálně vyprávět, jak se neustále stěhují.
"Znáte se všichni z Bradavic?" zeptala se Lily Matta, Sue, Jacka a Elmera, protože všichni začali být značně otráveni z Viktoriiných řečí.
"Vlastně ano, Já, Elmar a Jack jsme byli nerozluční kamarádi už od prvního ročníku a Sue se s námi začala bavit hned v tom druhém, když zjistila, že všechny holky v ročníku jsou slepice.ů usmál se Matt na Sue
"Ty vole, vždyť neustále běhaly za šesťákama a snažily se je sbalit, tak se mi nediv." Ohradila se Sue netečně
"No a pak jsem v sedmém ročníku začal chodit s Vikorií, takže teď se snažíme udržovat přátelské styky. Já, Jack, Sue a Elmar jsme bystrozoři a Viktorie žije ve svém světě módy." Dovyprávěl Matt.
"Hele, co kdybychom si přisedli?" navrhla Viktorie, plně zaujatá Alicií, jenž úpěnlivým pohledem prosila Lily, aby jí té hrozné ženské zbavila.
"Moc rádi!" vykřikl Jack, jen matt se tvářil rozpačitě a když si ostatní šli sehnat židle, aby si sedli k holkám naklonil se k Lily a zašeptal:
"Promiň, že se tak vnucujem, zkusím Viktorii trochu krotit." Lily na to chtěla něco říct, ale když mu pohlédla do očí, měla pocit, jako by se vznášela v oblacích.
***O***

"Budu muset jít." Povzdechla si Lily smutně. Až do teď popíjela jednu medovinu či ležák za druhým a povídala si s Sue, Mattem, Siriusem(který přišel chvilku po tom co si k nim Sue a spol. přisedli a hned byl přizván k nim), Jackem(který se snažil celou dobu s Lily nepokrytě flirtovat a párkrát ji dokonce opatrně pozval, aby se s ním šla projít), Elmarem a Leah o všem od duševního zdraví Filche, až po novou vyhlášku Skrka. Alicia se k nim snažila připojit, ale Viktorie ji ani na chvilku nenechala a Lily ji začínala opravdu litovat. Marris se mezitím omluvila, že už musí jít a vytratila se.
"Kam bys chodila? Nikam! Tady budeš!" nakázala Sue, která už v sobě měla podstatné množství ohnivé whisky.
"Musím, Thomas na mně čeká." Řekla Lily a neochotně vstávala
"Pošli Johanese k šípku, my jsme lepší!" přidal se Sirius, jenž držel jednou rukou okolo ramen Sue a druhou k sobě nenápadně tiskl Leah.
"Je mi to líto lidi, ale vážně musím jít." Nenechala se Lily přemluvit
"Tak alespoň ještě chvilku!" zaprosila Leah. Jejich rande se Siriusem bylo přesunuto sem, protože oba dva se až příliš dobře bavili.
"No…tak dobře, ale jen chvilku." Souhlasila Lily

Nikoho nepřekvapilo, když se sem po půl hodině přihnal naštvaný Thomas,
"Lily! Co tu děláš, měli jsme se před půl hodinou sejít!" vyštěkl na ni
"Promiň, zapomněla jsem na čas." Odpověděla Lily a snažila se shodit z ramenou ruce Matta a Jacka, kteří naštvaně hleděli na Thomase.
"Přítel?" zajímala se Sue
"Jo!" odsekl Thomas nabroušeně a táhle Lily pryč, ani si nestihla obléct bundu.
"Hele, Johanesi, je zjevné že se jí s tebou nechce, tak nám ji tu nech!" snažil se Sirius smlouvat
"Blacku, to je naše věc a Lily chce jít se mnou." Odpověděl Thomas a přerušil tak Lilyin pokus o nesouhlas.
"Tak jako, já jsem bystrozorka a já ti říkám, že tu bude s námi!" postavila se Sue, což bylo při jejím přiopilém stavu dost riskantní, ale se Siriusovou pomocí to ustála.
"Mně je jedno co jste, i kdybyste byla ministr kouzel, nemůžete tady nikomu nic nakazovat!" obořil se na ni Thomas. Sue vypadala, že ho asi zabije, když se do toho vložila Alicia.
"Thomasi, ench toho, vždy´t se nic nestalo" klidnila ho
"Pojď Lily." zavelel Thomas a táhl již značně naštvanou Lily pryč, až na hlavní ulici.

"Chodit ještě umím!" vyjela na něj před hostincem
"Výborně, tak pojď, jdeme se projít." Přerušil ji opět Thomas a vedl ji jak psa na procházce až k Chroptící chýši kde už to Lily nevydržela a vytrhla se mu.
"Nejsem žádnej pudl!" sykla nebezpečně
"Tak promiň, ale nelíbí se mi, když moje přítelkyně místo aby šla se mnou na rande tráví čas s nějakejma staršíma idiotama!" nedal se Thomas
"To byli lidé, kteří mně školí na bystrozorku a moji přátelé! Je snad normální, že se s nimi bavím a to, že jsem na to rande zapomněla mně velmi mrzí. I přesto, nemůžeš mně jen tak odtáhnout a být na ně hrubý! Připadala jsem si jako nějaká husa na vycházce, když jsi mně strkal přes celou vesnici." Křičela Lily naštvaně. Protože vlhký sníh, jenž padal, se jí rozpouštěl ve vlasech, které se začaly trochu vlnit, takže to vypadalo, jako by hořela a v očích jí plály nebezpečné jiskřičky, Thomas trochu překvapeně ucouvnul
"Ti kluci nevypadali jako jen kamarádi." Vyjekl
"Thomasi, to není fér, ty se pořád vodíš s nějakýma holkama a já nemůžu? Nejsem žádný tvůj majetek!" vrčela Lily a pak se otočila na podpadku a nechala tam milého Thomase prostě stát.
"Špatný den, Evansová? Můžu ti ho napravit?" usmál se na ni slizce Lucius Malfoy, když prošla kolem něj a jeho party Zmijozelských.
"Ty se jdi taky bodnout Malfoy a ty svoje kecy vykládej někomu kdo na to má nervy!" odsekla nabroušená Lily, které nedocházelo, že je jich na ni osm. Na okamžik pohlédla na Severuse, jenž trochu vyděšeně sledoval co s ní Malfoy udělá, zatímco ostatní se smáli, protože doufali, že budou mít důvod k nějaké pomstě.
"Takhle se mnou nemluv Evansová, nebo špatně skončíš! Hezky se omluv." Usmál se nebezpečně.
"Víš co Malfoy? Na to ti sere bílej tesák." Zakřičela už vážně vytočená Lily. Všichni Zmijozelští ztuhli a než stačili zareagovat, tak kolem Lily proběhla a vydala se nejkratší cestou na hrad a Malfoyovo volání "To tě ještě bude mrzet, Evansová!" vůbec nevnímala, protože se soustředila na nakopnutí všeho, co jí přišlo do cesty.

***O***

James se chystal jít ke košťatům a doufal, že tam na někoho narazí, s kým by mohl strávit zbytek odpoledne, když v tom se za ním ozvalo sladké:
"Jamesi!" otočil se a málem vrazil do Jessici Jerivsové
"Ah…ahoj." Vykoktal překvapeně
"No víš, říkala jsem si, že ty asi ještě nikoho nemáš na ples, tak jestli bys třeba nechtěl…jít se mnou?" zeptala se a James vykulil oči. Tolik ho to zaskočilo, že nevěděl co říct.
"No víš…jo-" chtěl ji slušně odmítnout, ale Jessica si jeho "jo" vyložila jinak.
"-paráda! Sejdeme se ve společenské místnosti o půl osmé ano? Výborně, tak ahoj!" políbila ho na tvář a s vrtícím zadkem běžela najít kamarádky a všem lidem co je potkala, vykládala, že s ním jde na rande. Potřebovala, aby o jejím triumfu věděla celá škola.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nessa nessa | Web | 2. ledna 2010 v 12:08 | Reagovat

moc hezká kapitola =) zase se to hýba dál, těším se na pokračování=)

2 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 2. ledna 2010 v 12:19 | Reagovat

wow, chudák James ide s Jessicou :-!:-! :-D, som zvedavá ako to dopadne
ten Thomas by sa mal krotiť...kedy konečne sa s ním rozíde???? som nedočkavá, sorry :D
tešim sa na ďalšiu kapitolu :-):-)

3 Nikki Nikki | Web | 2. ledna 2010 v 19:42 | Reagovat

Naaadhernyy...Moc se mi to libi :-)...pises vazne naadherne...Chudak James...a doufam, ze se daj Lilly s Jamesem dohromady..

4 Peťa Peťa | Web | 2. ledna 2010 v 20:41 | Reagovat

Fuuh chudák James..keď sa Lily začala hádať s Thomasom už som chvíľami dúfala,že mu dá kopačky  :-D Jhoj dúfam,že sa to ešte nejako zvrtne a Lily pôjde na ples s Jamesom  :-D  :-D

5 Mafii Mafii | 5. ledna 2010 v 8:17 | Reagovat

Lol "S Vernonem už mluvili o svatbě" super :DD :-D  :-D  ;-)

6 Jasmína Jasmína | E-mail | Web | 6. ledna 2010 v 21:54 | Reagovat

suprová povídka :-) přečteno jedním dechem :-):-):-)

7 Peace Peace | Web | 10. ledna 2010 v 2:21 | Reagovat

Téda. Tak jsem to dočetla. Celý a bez přestávek, tedy alespoň od třetí kapitoly. A bylo to úžasný. Je přesně vidět, jak si každou kapitolou lepší a lepší. Tahle kapitolovaka možná není obsahově zrovna nejoriginálnější, ale je opravdu krásně, poutavě napsaná. Máš takový milý, čtivý styl psaní a to se mi moc líbí:D Opravdu je to celé moc povedené:D

8 kami kami | E-mail | 13. ledna 2010 v 19:14 | Reagovat

Fajn kapitola. Musím priznať, že ju zo všetkých kapitol čítam ako prvú, ale hneď teraz sa vraciam na začiatok. :-)

9 nat nat | Web | 2. února 2010 v 9:27 | Reagovat

pani....jdu na hanbu.... :-( dlouho jsem te zanedbavala a musim rict ze se musim stydet.... vypada to moc zajimave .... jen tak dal!!! :-D  ;-)

10 nat nat | Web | 2. února 2010 v 9:28 | Reagovat

a s obsahen si nedelej starost, vem si kolik existuje blogu na tema HPFF takze kazda je svym zpusobem originalni ;-)

11 Aňulka Aňulka | Web | 3. dubna 2010 v 11:30 | Reagovat

Elin, Elin, ty jsi mistr zamotáváni, opravdu! Lily mě vážně dost s těmi hláškami pobavila, to bylo něco:-D A to s tím pudlem, no tě pic:-D
Já bych Thomase už poslala někam, začíná být otravný...jinak taky docela dost lituji Jamese, že musí jít s tou nánou. A ta bitva o šaty...pokud by byly hezké, prala bych se taky:-D
Byla to celkově super kapitola!!!!

12 Beltrix Beltrix | Web | 15. září 2010 v 21:02 | Reagovat

ten Thomas je ale blb na n-tou

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama