Červen 2010

Kapitola 16 Happy Christmas! 2/2

8. června 2010 v 22:16 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
Druhá část :D

"Holky! Dnes je boží hod! Máme tu dárky!"byla první věta, kterou Lily druhého rána slyšela. Než jí došel význam slov, chtěla po původci zvuku něčím hodit, ale když jí to docvaklo, okamžitě vstala. Dominike už pobíhala po pokoji ve svém županu a nadšeně hleděla na své dárky.
"Jakej tchoří bod?" ozvala Alicie ospale.
"Ale houby, boží hod!" odpověděla Dominike. To už si i Lily oblékala svůj župan a jedním skokem se dostala ke své poměrně velké kupičce dárků.
"Skvělé!" vykřikla Alicie a rychlostí blesku vstala. Když zjistila, že Dominike nekecá, jako dělová koule se vyřítila ke svým dárkům a Dominike s Lily ji napodobily. Za chvíli už všechny tři seděly u svých kupiček a prohrabovaly se jimi a hádaly od koho který balíček je a co v něm bude.
Lily jako první rozbalila dárek od Petúnie, protože jí bylo jasné, že to bude maximálně papírový kapesník. Její předtuchy se potvrdily, Petúnie ji obdarovala ponožkami a k tomu naškrábala vzkaz:Hezké Vánoce v Blázinci. Lily to už ani netankovalo a tak honem sáhla po dalším mnohem lépe vypadajícím dárku. Byl zabalený v hnědo-zlatém papíru s velkou mašlí a nadepsaný Leiným rukopisem. Na omak byl měkký a když ho Lily nedočkavě rozbalila, do rukou jí spadlo krásné zelené pončo. Bylo z vlny a mělo zelené knoflíky a třásně. Lily si ho hned šťastně složila na postel a pokračovala.
Další si vzala jeden hranatý balík, nejspíše knihu, na němž bylo napsáno Remusovým písmem "Veselé Vánoce, Lily". Jakmile tento dárek rozbalila, nadšeně zavýskla. Byla to knížka kterou nemohla tuhle najít v knihovně a k tomu ještě nový brk nespíše z nějakého exotického ptáka. I tyto dva dárky Lily položila na postel a pokračovala dál.
Pod rukují přišel dárek podivného tvaru a když ho otevřela, zjistila že je to od Marris hezký černý klobouk. Musela ho pro Lily sehnat a poslat ještě než se rozhádaly, což Lily na okamžik rozesmutnilo, ale nakonec pokračovala dál a otevřela dárky od Dominike, Vegan, Ollie a pár dalších ve kterých bylo cukrový z medového ráje. Od Siriuse dostala třímetrovou zelenou šálu, která tu a tam zazpívala "James Potter"(Lily se rozhodla, že s ní v nejbližší době Siriuse přiváže k nějakému stromu), sáček šumivých bzučivek a krásné vínové tričko. Byl tu samozřejmě i dárek od rodičů, v němž bylo domácí cukroví, nové tenisky a nové náramkové hodinky s elegantním černým páskem. Rodiče jí k dárku posílali přání všeho nejlepšího a dopis o tom jak se jim daří.
K dárku od rodičů byly také připojené další dva dárky, jeden od tet a strýců, jeden od babičky. V tom prvním našla jarní šedé sáčko a v tom druhém několik bankovek, které jí babička každoročně našetřila.
Pod těmito dárky ležel další, v modrém, elegantním balicím papíru a v něm brusle, ale jaké! Byly bílé a elegantní, se stříbrným šněrováním a dokonale nabroušené. Lily bylo jasné od koho dárek je a ihned vykřikla:
"Alicie, to jsi neměla!" Alice vedle ní jenom s potěšeným úsměvem pokrčila rameny a nechala se od Lily obejmout.
Před Lily zbývaly už pouze tři dárky. K jejímu překvapení jeden z nich byl nadepsaný jí dobře známým písmem a tak ho nechápavě otevřela. V hnědém papíru byla zabalená Lilyna oblíbená kniha "Beze světla není tma", ale tohle bylo první vydání, navíc podepsané autorem. Lily na knihu okamžik zírala a pak se zastyděla, že ona Severusovi nic nedala. Okamžik knihu držela láskyplně v rukou, ale pak ji položila k ostatním dárků, co nejopatrněji, aby se nezničila.
Pak sáhla po druhém dárku, o dost menším a zvědavě si ho prohlížela. I tohle písmo poznávala, jenom si nebyla jistá, čí je. Při rozbalování postupovala pomalu, protože jí přišlo škoda, zničit nádherný papír, v němž byl dárek zabalen. Konečně držela v rukou malou černou krabičku a nedočkavě ji otevřela. Uvnitř byl neskutečně úžasný přívěšek: jediný kvítek Lilie, okvětní plátky byly z křišťálu, listy a trochu vykukující stonek z titěrných smaragdů. Lily ho něžně uchopila do ruky(bála se, aby se nezničil) a zjistila, že je k němu i krásný stříbrný řetízek. Okamžitě si tedy přívěšek pověsila na krk a prohledávala krabičku i obal, zda-li je v ní dopis jako u všech předchozích dárků, neobjevila ale nic a tak si nemohla být úplně jistá, od koho dárek je. Jistou teorii ale měla a opět litovala, že onoho člověka s dárkem odbyla.
Konečně přišla řada na poslední dárek, stejného tvaru, jakého byl ten předchozí. Lily ho tentokrát otevřela co nejrychleji, jak byla zvědavá od koho je. Nejprve našla vzkaz, v němž stálo:
Veselé Vánoce Lily!
Doufám, že se ti bude dárek líbit, hodí se ti k očím.
Matt
Lily se roztřásly ruce a opatrně otevřela podobnou krabičku, jako tu v níž byl předchozí dárek. Byly to úžasné náušnice, přesně takové o jakých Lily vždy snila. Vlastně to byly dvě spirály z měděného drátu, které tvořili jakousi klec pro zářivě zelenou kuličku, nejspíše vybroušenou z nějakého Lily neznámého drahokamu. Co na nich ale bylo nejlepší, že byly od Matta. Lily se rozhodla, že o dopisu řekne pouze Alicii a Dominike, protože poslední co chtěla bylo, aby se někdo domákl, že jí Matt dává dárky. Proto honem vzkaz složila a dala si ho dospod kufru, do knihy od Severuse. Ještě jednou poděkovala holkám za dárky a pak už si jenom vyprávěly co dostaly a čekaly, až bude čas jít na snídani.
***O***
James se probudil jako první. Ihned mu přišlo, že v místnosti je něco jinak a když uviděl dárky v nohách své postele, rychle vstal
a přešel k nim. To už se i ostatní z ložnice probudili a následovaly Jamesova příkladu. James okamžitě popadl první dárek a rychle z něj strhal papír.
Byl to dárek od Červíčka a to dvoukilový pytel Bertíkových fazolek tisíckrát jinak. Zavolal na kamaráda díky a pokračoval hranatým dárkem, což byla nejspíš nějaká bichle od Remuse. Sice se se svým odhadem trefil, ale tohle byla encyklopedie veškerých obraných a útočných kouzel pro bystrozory a James jí ihned nadšeně prolistoval s tím, že ji určitě přes Vánoce nastuduje. V dárku od rodičů byly matčiny bezkonkurenční masové koule, svetr, doplňková souprava na údržbu košťat a měřidlo na koště, které dokázalo měřit jak vysoko člověk vyletí, kolik kilometrů už uletěl a jakou rychlostí.
Sirius Jamesovi daroval knihu "100+1 způsobů jak na ni" a nové velké pergameny na famfrpálovou taktiku. V dalších dárcích byly hlavně sladkosti z medového ráje a potřeby pro famfrpál i když se našel i tu a tam nějaký originál, například podivná zelená kytka, která se při šťouchnutí celá naježila do té chvíle neviditelnými ostny. I když mu Lily také dala jenom čokoládové žabky, bylo to tisíckrát lepší než vloni. Neustále ale musel přemítat, co bude ona říkat na jeho dárek.

Když scházeli dolů do společenské místnosty, právě přicházeli i holky z dívčích ložnic, takže mohli jít na sváteční oběd všichni společně. James málem skákal metr dvacet, když zjistil, že si Lily jeho lilii pověsila kolem krku a Lily se na něj usmála tak hezky, že mohl doufat, že jí nejspíše došlo, od koho lilie je.
Oběd byl opravdu úžasný. Všichni byly z těch hor jídla naprosto přejedení a z praskavých žabek si odnášeli spoustu dárků, jako například legrační klobouky, šachy a balíčky řachavého Petra. I profesoři byli ve viditelně lepší náladě a profesor Brumbál se smál Jamesovým a Siriusovým vtipům na adresu pudinku. Odpoledne si hlavně užívali dárků, James si montoval své nové měřidlo na koště a při tom jedl jednu čokoládovou žabku za druhou, Alicie hrála s Dominike šachy se svou novou soupravou, Remus je povzbuzoval, Lily si četla v knize od Remuse a Petr se cpal. Odpoledne proto uběhlo rychle a brzy byl čas na večeři, jenomže to už byly všichni tak přejedení, že sotva zvládli poloviční porci. Večer pak hráli ve společenské místnosti kouzelnický twister, který byl podobný tomu mudlovskému, akorát že tady nemusel být nikdo kdo točí a byl pro osm lidí. Moc se u toho nasmáli a ve strhujícím finále spolu hrály Alicie a Lily, téměř deset minut, než Lily konečně uklouzla.
***O***
Následující dny prázdnin se nesly podobném duchu jako ty předchozí. Všichni společně chodívali ven, kde se koulovali, bruslili a dokonce párkrát i jezdili na kusech dřeva dolů z kopce, jako na bobech. Ještě dvakrát zašli do Prasinek, ale teď po Vánocích už se tam toho příliš dělat nedalo. Lily, James a Sirius už museli také začít s domácími úkoly, protože poslední neděli prázdnin(kdy většina lidí teprve doháněla vše, co zameškali o prázdninách) už měli trénink a měli ještě přečíst několik knih.
Prázdniny utíkaly jako voda a najednou už byl čas přemýšlet co na Silvestra. Byly tu dvě možnosti. První, že půjdou všichni do Prasinek(tajně) a půjdou na tamější akci u tří košťat. Druhá možnost byla uspořádat něco takového v Nebelvírské věži a tak napsali zbytku sedmého a šestému ročníku Nebelvíru, jestli by na takový večírek přijeli. Odpovědi přišly j právě včas-29. a podle většiny z nich by byli všichni rádi, takže bylo rozhodnuto pro pořádnou pařbu v Nebelvírské věži.
"Tákže, vážení!" začal James, když se toho dopoledne sešli všichni ve společenské místnosti.
"Tohle je náš poslední rok v Bradavicích…" začal Sirius a James horlivě přikyvoval.
"…a chceme si ho všichni užít!" dokončil za něj James.
"Jak dlouho myslíš, že to trénovali?" zašeptala Lily Alicii a ta se rozesmála.
"No ták, dámy! Pšt!" napomenul je Sirius hlasem profesorky McGonagallová a pokračoval.
"Proto si myslíme, že bychom měli uspořádat takovou pařbu, na jakou nikdo nezapomene po dalších sedm let!"prohlásil Sirius slavnostní tónem a James vedle něj začal nadšeně tleskat, jako by právě udělal objev století. Ostatní na ně pouze vyjeveně zírali.
"No…prostě jsme vám rozdělili úkoly a povinnosti. Máme hodně práce, takže budeme rádi, když to celé stihneme!" dodal James a všem rozdával kusy pergamenu.
"Pottere! To je nějaký vtip? Co tím do háje myslíš, že mám dělat tanečnici u tyče?" vyjekla Lily. Alicie jí nahlédla přes rameno a přidala se k ní.
"Já mám úplně stejný! A jsou k tomu i malůvky!"James i Sirius si vyměnili vyděšený pohled.
"Ty idiote! Tys jim dal ty naše speciální!" obořil se Sirius na Jamese, ale to už je Lily a Alicie začaly pronásledovat po společenské místnosti, křičely a mlátily je hlava nehlava. Dominike si prohlédla Aliciin pergamen a začala se neuvěřitelně smát, zatímco Remus neúspěšně volal, aby toho nechali a Peter vyjeveně zíral.
***O***
Poté co se holky trochu uklidnily (Alicie omlátila Siriusovi hlavu o stůl a Lily Jamese na chvíli proměnila v kohouta, aniž by to zamýšlela) se konečně mohli dát do práce, které bylo opravdu požehnaně. Podle představ Siriuse a Jamese měli během dvou dní udělat z celé společenské místnosti dokonalé místo plné pití, jídla, hudby a možností k tanci. Holky se měly postarat o výzdobu a hudbu, kluci o pití a jídlo, protože to znamenalo několik výprav dolů do kuchyně a do Prasinek.
30. prosince už byly přípravy v plném proudu, ale stále to vypadalo, že se to nestihne. Podle původních plánů mělo být už vše připraven právě toho dne a příští den se už jen dolaďovat, ale i když zvýšili intenzitu práce na maximum stále toho bylo dost.
"Hm…tahle nemá chybu!" ohodnotila Alicie zamyšleně zmrzlinu, kterou právě ochutnávala. Něco si zapsala do poznámkového bloku a pošoupla zmrzlinu k Lily. Už hodinu společně vybíraly tři zmrzliny z dvanácti druhů, které Sirius s Jamesem přinesli a pořád se nemohly rozhodnout, která je nejlepší.
"Je fajn, ale na támhletu stejně nemá…" odpověděla Lily. V tu chvíli se v portrétu objevil Sirius spolu s obrovským balíkem ohnivé whisky.
"Tak co květinky, jak to jde?" zeptal se vesele a posadil se vedle Alicie do křesla.
"Nejde…všechny jsou dobré…proč tam vlastně dáváme zmrzlinu? Myslela jsem, že všichni chtějí hlavně chlastat…?"zeptala se Alicie
"No protože žraní je základ paření a navíc zmrzlina s šampaňským je to nejlepší co může být i když se pokoušíme sehnat jahody." Vysvětlil Sirius a pročítal si seznam ležící na stole vedle něj.
"Už jste poslali ty pozvánky? Daly mi docela práci, tak doufám, že z toho něco bude." Lily také nahlížela Siriusovi přes rameno.
"Jasně, Remus s Peterem je posílali už ráno a Remus je ještě namnožil pro pár Havraspárských a Mrzimorských. Zatím potvrdilo účast 50 lidí…" mumlal Sirius zatímco přepočítával lahve které už uložil do baru a přidával tam ty co právě přinesl.
"Tolik se nás sem nevejde a určitě se na to přijde!" zděsila se Lily
"Neboj, máme to vymakané, věř nám. "uklidňoval ji Sirius nevzrušeně. Právě v tu chvíli se otevřel portrét do společenské místnosti a k překvapení všech vešla Leah.
"Leah!" vykřikl Sirius, rychle položil láhev jenž právě držel a honem se ke své přítelkyni rozběhl.
"Siriusi!" zvolala a skočila mu do náruče načež se dlouze přivítali, jako by se neviděli několik měsíců.
"Lily, Alicie! Stýskalo se mi." Otočila se Leah po několika minutách na své kamarádky.
"Leah! Nebude ti vadit, když i nedám pusu?" odpověděla Lily honem, ale také Leah spolu s Alicií objaly. Pak už si jenom všichni čtyři popisovali zážitky z prázdnin (i když Sirius doufal, že později si s Leah vyměnění i více než jen to) a Leah okamžitě prohlásila, že jim s přípravou mejdanu pomůže, takže to konečně začalo vypadat, že se vše nakonec stihne.
Následujícího dne v pět hodin už bylo ve připravené a nachystané, takže se konečně mohly i holky a Pobertové jít nachystat. Všichni žáci Nebelvíru od šestého ročníku výše už byli zpět(k Lilyinu zklamání i Jessica) a protože mělo přijít i pár lidí z Mrzimoru a Havraspáru, musel Sirius ještě naposledy přepočítávat místa na sezení, sklenice a talíře. Alicie zaběhla po několika dnech zpět do své ložnice v Havraspáru, aby se nachystala tam, protože u Lily a Leah v ložnici už bylo poměrně přeplněno. Ollie, Vegan a Marris sice Lily stále ignorovali(stejně jako polovina Nebelvíru), ale alespoň už vůči ní nebyly nepřátelské.
Lily se nechtěla příliš vystrojovat, takže si vzala obyčejné černé džíny a stříbřitě bílé třičko s krátkým rukávem a výstřihem do V. Vlasy si sepnula do složitého drdolu a neposlušné prameny umírnila dvěma stříbrnými sponkami. Obula si stříbro-bílé baleríny, které jí dobře držely na nohou a na krk vzala přívěšek lilií, co dostala k Vánocům.
"Jé, tobě to sluší!" vyjekla Leah vesele, když o půl sedmé scházely zpět do společenské místnosti, aby zkontrolovaly, že je vše jak má být.
"Díky, tobě také." Odvětila Lily a bylo jí jasné, že Leah se takhle snažila hlavně kvůli Siriusovi. Dokonce si vzala i hnědou mini sukni, což by normálně neudělala a zlatý korzet bez ramínek také byl upnutější, než nosívala.
"Ale dejte si pozor před Marris." Zašeptala jí Lily ještě, když viděla, jak se Leah ve tváři objevil natěšený výraz, když uviděla svého přítele.
"Nojo…" posmutněla Leah, ale bylo jí jasné, že to poslední co teď ke všem těm hádkám potřebují je, aby Marris zjistila i pravdu o Siriusovi a Leah.
"Tak co, nějaké problémy?" zeptala se Lily, když v davu shromažďujících se spolužáků vyhledala Siriuse.
"Vše jde hladce, ale ještě jednou překontroluj, že máme veškerou hudbu správně navolenou"zaúkoloval ji okamžitě, aniž by na ni pohlédl. Lily proto zamířila k připravenému rádiu, ale do cesty se jí připletl James.
"Pro-jů!" zakoktal a uznale si ji prohlížel.
"Pojď se mnou na rande!" vykřikl a prohrábl si vlasy.
"Trhni si nohou! Už jsi kontroloval, že ochranná kouzla fungují?" zeptala se.
"Jdu na to šéfe, ale to rande ještě proberem!"zasalutoval James a honem odběhl.
Když se Lily protlačila k radiu a ujistila se, že všechna hudba je navolená jak má být, rovnou radio i na Siriusův pokyn zapnula a okamžitě se ozvalo celou místností na plné pecky "Dneska tu bude mejdan" od Mandragory. Všichni okolo nadšeně zakřičeli a pár párů už se vrhlo na parket a začali tančit.
"Lily, tady jsi! Nemohla jsem tě v tom mumraji najít."ozvala se v tu chvíli Alicie, která právě dorazila v modrošedém
tílku s vázáním za krkem a černých džínech.
"Začíná se to docela plnit…"poznamenala Lily a spokojeně pozorovala bavící se spolužáky. Připravili to vážně dobře.
"Je to skvělé. Povedlo se nám to!" přitakala Alicie nadšeně. Nejspíš by řekla ještě něco, ale to už jejich pozornost upoutala Jessica, který právě vešla do místnosti v nejkratších šatech, jaké Lily kdy viděla. Do té chvíle všichni nezadaní kluci pokukovali po Lily a Alicii, ale teď obrátili plně svou pozornost na Jessicu v zářivě růžových šatech, které zakrývaly jen to nejnutnější. Al nebyla sama, většina dívek měla také kraťoulinké sukně, šaty a výstřihy až po břicho.
"No dneska bude těžké najít někoho pro trochu zábavy." Alicie si smysleně přejela ukazováčkem po rtech, zamrkala a nasadila okouzlující úsměv, načež si rozšafně sedla na jednu vyšší stoličku s nohou přes nohu. Lily se musela rozesmát, když viděla jak se pozornost okolí ihned přesunula na Alicii.
"No tak Lily, pojď se také trochu pobavit. Ukážeme Jessice, že i my umíme bojovat o přízeň." Povzbuzovala ji Alicie, když odcházela na parket s brankářem Mrzimoru. Lily se sice zakroutila hlavou, ale v hlavě jí to šrotovalo. Alicie měla pravdu, dnešní večer byl ve znamení zábavy. S nikým teď nechodila a čert vem Matta…
"Vážení, prosím o pozornost!" ozvalo se v tu chvíli hlasitě a všem chvíli trvalo, než jim došlo, že je to Sirius, který si kouzlem zesílil hlas a vylezl na stůl, aby byl dobře slyšet. Lily honem mávla hůlkou, aby ztlumila hudbu a všichni okamžitě přestali tancovat a otočili se k Siriusovi. To už se vedle něj objevil James a honem si také zesílil hlas.
"Takže, Vítejte!" zvolali kluci unisono a všichni ve společenské místnosti začali výskat a tleskat.
"Víte, říkali jsme si, že tohle je náš poslední rok v Bradavicích a…"začal Sirius
"…rozhodli jsme se, že bychom měli udělat něco Silvestr, na který se jen tak nezapomene, takže: Tady to je!"dokončil James
"Klidně chlastejte kolik chcete, ale zůstaňte prosím vás do půlnoci vzhůru, aby jste viděli naše malé překvapení a jinak dál už můžeme klidně trsat až do rána bez přestávky!" zvolal Sirius a všichni opět souhlasně zakřičeli.
"Nemusíme tu dnes dodržovat žádné řády, předpisy, ani nařízení, pouze jediné:Bavte se!" prohlásil James a ozvalo se další nadšené hučení.
"A než to tu oficiálně zahájíme, prosím ještě potlesk pro naše pomocníky: Lily Evansovou, Alicii Stewansovou, Petera Petigriuwa, Remuse Lupina, Dominike Beretovou,Leah Clavsovou a…"
"…nás dva!"dokončil James za Siriuse. Všichni okamžitě začali tleskat a jedna dívka dokonce po Siriusovi hodila podprsenkou.
"No, na závěr ještě jedna technická poznámka:mísy na zvracení jsou támhle…" zavolal z davu Remus a všichni se rozesmáli.
"Díky Reme, takže lidi:Začínáme!"vykřikl James a Lily honem opět zapnula radio, tentokrát hlasitěji. V duchu doufala, že profesoři dnes večer také budou slavit, jinak si neuměla představit, že by onen křik a hlasité nadšení jejích spolužáků nezaslechli. Chvíli zamyšleně sledovala jak se okolo Alicie houfují kluci a nakonec k nim odhodlaným krokem zamířila též.
***O***
O půl deváté už byla party v plném proudu. Několik jedinců se už ani nedokázalo postavit, pár děvčat postupně svlékalo své svršky a Červíček už dávno pohrupoval v rohu. Sirius a Leah se zřejmě po hodině tančení rozhodli vypít bar, protože nasávali, jakoby se nechumelilo. Dominike a Remus se naopak stáhli jednomu ze stolků a tiše si povídali. Lily s Alicií divoce tančily a smály se s každým kdo se k nim jenom přiblížil. I ony v sobě už měli několik sklenic ohnivé whisky, ale zatím se to projevilo jen na tom, že plánovaly, že o půlnoci udělají pěvecké vystoupení. Jenom James se příliš nebavil. Žárlivě sledoval Lily a proklínal Alicii, že ji k tomuhle všemu přesvědčila a když
se konečně odhodlal vyrazit k Lily, ani se k ní nedostal přes houf nadšených kluků z jejího nového "já". Nakonec rezignoval a začal bavit jednu Mrizimorskou dívku svými vtipy.
Marris to všechno pozorovala z povzdálí a přitom nenávistě zatínala ruce do pěstí. Pochybovala, že si jedna z jejích "nejlepších" kamarádek vůbec všimla, že je zpátky v Bradavicích, nebo dokonce na té jejich oslavě. Leah byla příliš zabraná do svého svádění Sirius, což podle Leah dělala určitě na Lilyin popud, aby se jí pomstily a samotná Lily by mohla z fleku založit pro své ctitele "hadrém"(Marris si nebyla jistá, jestli se tomu neříká jinak, ale v tu chvíli jí to bylo jedno). Zrovna v tu uvili se k Marris přitočila Jessica.
"Marr! Dopni mi honem ty šaty, pořád mi sklouzávají!" zahlaholila tak, aby ji všichni kluci v okolí několika metrů slyšeli. Marris si povzdechla a honem Jessice šaty zapnula.
"Díky!" vyjekla Jessica ještě, aby ji bylo přes hlasitou hudbu slyšet a vydala se přes parket přímo k Jamesovi, nepochybně aby ho vyrvala náruče pohledné Mrzimorské hnědovlásky. Marris naštvaně kopla lehce do stěny vedle sebe. Už toho všeho měla plné zuby. Jessica jí před časem slíbila, že jí pomůže, když se na ni Lily s Leah vykašlaly, ale zatím pro Marris nehnula ani prstem, protože byla příliš zaneprázdněná balením Jamese a tak si Marris poslední dobou připadala, jako páté kolo u vozu, ať se hnula kamkoliv. Nikdo ji nepostrádal, nikdo se o ni nezajímal a někteří ji prostě brali pouze jako křoví jiných a atraktivnějších dívek. Úplně nejhorší byl ale fakt, že tu nebyl nikdo, kdo by Marris řekl, že to není pravda.
***O***
Po půlnoci, během které odpálili kluci ohňostroj konečně došlo na Aliciin a Lilyin duet. Nejdřív dobu nevěděly co zpívat, ale nakonec se rozhodly pro Sos od Abby. Bylo by to nejspíš i celkem dobré, kdyby Alicie v půlce druhé sloky nezavrávorala a nespadl ze stolu na němž stály. Nakonec skončily obě s Lily právě pod tím stolem, kde zůstaly až do poledne příštího dne, ale mnoho napůl opitých gentlmenů se je odtamtud snažilo dostat (jeden to dokonce zkoušel přes verše Romea). Leah a Sirius se zase vsadili, kdo toho vypije víc, načež se Leah odebrala k "záchraným mísám" a Sirius mezitím usnul přímo na baru. James až do půl třetí musel nějak bavit Jessicu, protože se jí zatím nedokázal zbavit a tak do sebe lil jednoho panáka za druhým, takže prostě uprostřed jednoho tance začal chrápat Jessice na rameni. Jediní kdo nakonec zůstali vzhůru až do pěti do rána a budili v sedm své spolužáky, aby šly na své koleje byli Remus a Dominike. Přesto to ale byla bezesporu jedna z nejlepších oslav nového roku, jakou Bradavice za těch několik set let zažily.

Kapitola 16 Happy Christmas! 1/2

8. června 2010 v 22:15 | Elin7 |  Proč mně nenávidíš
Ano, já vím že máme červen :D. Omlouvám se, ta kapitola měla správně být už v dubnu, ale nějak jsem se v půlce zasekla, došla inspirace a musela jsem odjet(mimochodem, doporučuju všem zajet na Korsiku, je to vážně dokonalý ostrov) a tak to máte až v červnu. No, jsem upřímně zvědavá, jestli to bude ještě vůbec někdo číst, já být vámi, tak se na to už dávno vykašlu a zlomím nad těmi svými telenovelami alá "Velmi křehké vztahy" už dávno hůl. Přesto, pokud tu ještě pořád je někdo, kdo to čte, napište prosím komentář, ať mám motivaci co nejdřív napsat pokračování(jj, mým tempem to bude někdy v listopadu, ale co :D)

Lily se ráno po plesu vůbec nechtělo vstávat. Nejprve ji v osm probudil velký ruch, protože Marris, Ollie a Vegan odjížděly domů a tak musely vstávat už v šest, aby si stihly zabalit a dojít na snídani. Lily sice schovala hlavu pod polštář a stejně ji jejich povykování rušilo natolik, že během následující hodiny neusnula. Když konečně holky odešla, usnula naopak tak tvrdě, že ji musela Dominike v jedenáct hodin tahat z postele, aby si došla na snídani spojenou s obědem. U stolu už seděli kompletní Pobertové, včetně Petra, který se nakonec také rozhodl v Bradavicích zůstat.
"Co budeme dnes dělat?" zeptal se Sirius holek a James okamžitě zbystřil, aby zjistil zda-li bude Lily ochotná se připojit k jejich dnešnímu programu.
"Já nevím, ale chci být první den prázdnin akční!" pronesla Alicie plna odhodlání a Lily a Dominike, které byly dost nevyspalé jí věnovaly nechápavý pohled.
"Tak se mi líbíš, má drahá!" povzbuzoval ji Sirius a objal ji kolem ramen.
"Co třeba zajít do Prasinek!" navrhnul James a Lily, Dominike a Alicie na něj vykulily oči.
"Copak to můžeme?" zeptala se Lily ostražitě.
"Ne a to je na tom právě to vzrůšo! Už jste někdy byly v nějaké tajné Bradavické chodbě?" Sirius se rošťácky usmál a při posledních slovech ztišil hlas, aby profesoři na druhé straně stolu nepojali žádné podezření.
"To beru! Jdeme do Prasinek, na ležák!" zašeptala Alicie vesele.
"No, já…" Lily si nebyla jistá, že je to nejlepší nápad, ne že by měla strach, ale měla takové divné tušení…
"Lily, prosím! Už jsme v Bradavicích sedmým rokem a ještě jsme nebyly v žádné tajné chodbě! Navíc jsou prázdniny, čily se snadno ztratíme v davu:" přesvědčovala ji Alicie.
"Je to tak, za celá ta léta nás nikdo nechytil!"přidal se James a modlil se, aby Lily nakonec šla.
"Tak dobře." Přitakala. Alicie ji objala a Sirius s Jamesem nadšeně zavýskali.
"Ale zajdeme i do medového ráje, že jo?" ujistil se Peter.
"Copak ty už jsi všechny své zásoby sladkostí sežral?" zhrozil se Remus za doprovodu smíchu ostatních.

Když Lily a Dominike přišly teple oblečené dolu do vstupní síně, kde měli sraz, James a Sirius už tam byli a radili se kudy půjdou.
"…navrhuju jít chodbou za zrcadlem, ta je prostornější a vejde se nás tam více." Říkal právě James, když k nim došly.
"Jo, ta bude asi nejlepší. Vzal jsi neviditelný plášť, nebo myslíš, že nemá cenu ho tahat, když je nás tolik?" Lily a Dominike jen poslouchaly a konečně jim začínalo docvakávat, jak Pobertové zvládají všechny své lumpárny, aniž by je někdo viděl.
Když dorazila i Alicie, Peter a Remus, vedli je kluci do čtvrtého patra k velkému zrcadlu. Holky si vyměnily nechápavé pohledy, ale nic neříkaly a sledovaly, jak Sirius lehce hůlkou klepl přímo doprostřed zrcadla a něco zamumlal. Pak se všichni Pobertové o zrcadlo opřeli vší silou a gestem naznačili holkám, že mají dělat to samé. Když byli všichni opření, pořádně přitlačili a najednou se zrcadlo otočilo a oni jím prošli, jako otáčecími mudlovskými dveřmi. Remus, James i Sirius pohotově rozsvítili své hůlky a tak se jim naskytl zvláštní pohled.
"Jů!" vyjekly Lily a Alicie unisono. S otevřenou pusou zíraly na schody, které vedly dolu do dlouhé temné chodby před nimi.
"A takhle se to dělá." Řekl Sirius hrdě V tu chvíli James omylem šlápl Lily na nohu a ta bolestně vyjekla, načež se její výkřik nesl ozvěnou hodně daleko do chodby.
"Jak je to dlouhé a kde to končí?" zeptala se Dominike.
"No…vylezeme na poště a je to o trochu delší než normální cesta, takže řekněme, že jako cesta do Prasinek, plus obejití jezera." Odpověděl Remus. Mezitím i Alicie a Lily rozsvítily své hůlky a zkoumaly hliněné stěny, zatímco James pozoroval s tupým výrazem, jak se světlo hůlky odráží Lily v očích.
"Tak to abychom šli co nejrychleji!" podotkla Dominike a tak vyrazili. Nejprve museli jít po oněch dlouhých schodech až dolů do chodby. Během toho holky zakopávaly, protože ještě nebyly zvyklé a tak kdyby ji Sirius nechytnul, tak by Alicie v jednu chvíli málem spadla a skutálela se dolů. Dál už to šlo lépe, ale chodba se stále zužovala a tak si neustále šlapali na nohy, strkali se a škobrtali. Když už začal klesat strop, Lily se už trochu zmocňovala klaustrofobie, která se stupňovala, takže v jednu chvíli už neměla daleko k lehkému záchvatu. Nakonec po několika metrech kdy museli jít po čtyřech se ale strop znovu zvedal a tak už to bylo v pohodě. Zdálo se, že chodba je nekonečná a i když to nejprve Lily, Alicii i Dominike nadchlo, přece jen už je chlad a zima začínaly deprimovat.
"Jak ještě daleko?" zeptala se Domice tiše, když procházeli obzvlášť úzkou částí.
"Už tam budem!" zavolal Sirius ze předu.
Konečně dorazili k dalším dlouhým schodům a cítili průvan. Když vystoupali až nahoru, doštali se k poklopu dost širokému pro jednoho.
"Ještě, že jsme šli tudy, od jednooké čarodějnice by se špatně těžko vylézalo v Medovém ráji, tohle bude v pohodě." Zavolal Sirius na Jamese který šel poslední.
"Takže, teď po jednom co nejrychleji vylezeme, pokud možno tak, abychom neztropili kravál. Nacházíme se ve sklepě pošty, tam nikdo nechodí a můžeme nepozorovaně vyjít ven." Obrátil se Sirius k holkám a ty přikývly.
"Tak už jdi!" popoháněl ho James a tak Sirius tiše otevřel poklop, zapřel se nahoře rukama rychle se vyšvihl nahoru. Remus a James mezitím vyzvedli Dominike a Sirius jí ze shora
pomohl. Totéž udělali s Alicií a pak i s Lily. Když byly na hoře ony, sebrali Remus s Jamesem všechny síly a vyzvedli k nim nahoru Petra, zatímco ho Sirius za pomoci holek vytáhnul nahoru. Pak James ještě pomohl Remusovu a sám ho následoval.
Konečně byli všichni nahoře a unaveně oddychovali. Cesta byla přece jen dost náročná.
"Tak jsme tady." Vyrazila ze sebe Lily a ostatní jen trhaně přikývli. Pak našli dveře a nepozorovaně vyklouzli po dalších schodech nahoru až do chodby na poště. Tudy už pouze jen prošli k východu a ocitli se na hlavní ulici Prasinek.
Kluci měli pravdu, bylo tu vážně dost lidí a celá ulice působila velmi Vánočně a vesele, že si Lily opravdu připadala, jako by se právě ocitla ve Vánoční pohlednici. Z (na tu denní dobu již temné)oblohy se snášely obrovské sněhové, ve výlohách zářila barevná světélka a ozdoby. U kašny zpíval dětský sbor Vánoční koledy a všude byly malé krámky, v nichž se prodávalo cukroví, horká čokoláda, na místě vyrobené pokrmy a různé domácí výrobky. Kolemjdoucí se vesele smáli, zastavovali se a povídali si se známými, děti na sebe volaly a všude vládlo nadšení z blížících se svátků.
"To je-" Alicie hledala vhodná slova jak se vyjádřit.
"-nádhera!" doplnil ji Sirius a Lily s Dominike přitakaly.
"Dobře, takže co budeme dělat jako první?" zeptal se James

Další čtyři hodiny chodili od jednoho malého obchůdku k druhému a u každého si něco koupili, takže za chvíli byli přejedení nejrůznějšími sladkostmi, pečivem, opékanými bramborami se slaninou a kouzelnými klobásami, co se při každém soustu ještě zvětšily. Měli už plné tašky domácích pletených ponožek, kouzelných skleněných koulí co uměly měnit počasí podle přání, vyřezávaných oslů a oveček co byli jako živí, stříbrných zvonečků s líbezným zvukem, brků co při psaní hrály Vánoční melodii a bublifuků, které foukaly bubliny různých tvarů, velikosti a barev. Samozřejmě se stavili i v stálých a dobře známých krámech, ale byli tak přejedení, že jen sotva zvládli velkou ochutnávku všech světových druhů čokolád v Medovém ráji a tak spíše nakupovali do zásoby. Samozřejmě že i trochu pili, protože jeden starší pán tam vařil naprosto úžasný nápoj, který měl sladkou a lehkou chuť, ale přesto byl dost omamný, takže po třech kelímcích jejich dobrá nálada stoupla na maximum.
Vánoční atmosféra je úplně nakazila, byli veselí a Lily by přísahala, že je to jeden z nejkrásnějších zážitků v jejím životě. Kluci vtipkovali s prodavačkami, Alicie s Lily se vsadily kolik prodavačů dokážou poplést svým ženským šarmem a před taškářem se klouzali spolu s několika dětmi na velkém kluzišti. Lidé, kteří viděli, jak si Sirius s Jamesem posadili Lily s Alicií na ramena(Sirius musel nést Lily, protože její vztah k Jamesovi se zas natolik nezlepšil) a ty se chytly za ruce, načež v téhle sestavě dělali kohoutí zápasy na ledu, je nadšeně povzbuzovali a všechny děti je pak dokonce přesvědčily, aby s nimi jeli v řadě, při čemž samozřejmě utrpěli mnoho modřin. James byl neuvěřitelně šťastný, že je tu Lily s ním a tak se hrozně snažil a dokonce jí několikrát nabídl, že by jí nesl tašky, což sice odmítla, ale poprvé za celých těch sedm let se na něj skutečně mile usmála. Sice si říkali nadále příjmeními, ale i Sirius říkal holkám příjmením a brali to spíš jako takovou veselou a trochu provokativní přezdívku.
Už se stmívalo, když konečně zamířili ke třem košťatům a právě když procházeli podél kašny,
Lily spatřila něco, co způsobilo, že se jí srdce rozbušilo napětím.
Naproti nim šel Matt Donley a ne sám. Držel se za ruku se svou přítelkyní Viktorií, která se k němu tulila a šťastně usmívala, zatímco on ji něžně držel okolo ramenou a něco milého jí říkal. Lily měla v tu chvíli smíšené pocity. Sice ji vyděsilo, že ho tu vidí, protože vůbec nevěděla, jak se teď k němu chovat, ale na druhou stranu cítila obrovskou radost, že ho ped ní stojí. Jenomže zároveň v ní bublal vztek a byla smutná, protože bylo jasné, že Viktorii miluje a Lily možná tenkrát vůbec políbit nechtěl. Nejspíš pro něj na rozdíl od Viktorie ani nic neznamenala...strašně na ni žárlila…
James si všimnul kam se Lily dívá a také tam šokovaně hleděl, což nakonec upozornilo na Mattovu přítomnost i ostatní.
"Pojďme!" řekla Alicie a co nejrychleji táhla Lily pryč, jenomže to už si jich Viktorie a Matt všimli také. Matt si zvědavě prohlížel rozpačitou Lily, ale Viktorie se k nim nadšeně rozběhla.
"Ahojky!" zvolala a zářivě se na ně usmála. Všichni jí odpověděli na pozdrav, akorát že každý po svém, takže Sirius vyhrkl hlasité "Nazdár!" zatímco Lily jen zašeptala cosi ve smyslu "Čau".
"Co tady všichni děláte? Jak se máte? My jsme tu s Mattem, abychom ještě dokoupili Vánoční dárky, Prasinky jsou každoročně tento den nádherné…" Viktorie vesele mluvila a Alicie se Siriusem jí diplomaticky odpovídali, takže Lily mohla pouze hledět do země a ptát se sama sebe, jak tohle dopadne. Bála se na Matta podívat, ale cítila na sobě jeho upřený pohled. Jenomže v duchu to příliš neřešila a najednou se začala porovnávat s Viktorií.
Byla velmi půvabná, výškou se hodila k Mattovi tak akorát, protože byla od něj o kousek menší, ale ne příliš, vypadala křehounce a měla naprosto dokonalou, štíhlou postavu. Pod elegantním černým baretem měla hnědé, hedvábné vlasy rozpuštěné a připomínaly vlasy modelek z reklam na šampony. I v obličeji vypadala jako modelka, v jasně modrých očích, které připomínaly dvě chrpy, se jí odráželo světlo z výlohy Taškáře, nos měla trochu pršáček, ale to jí jen přidávalo na kráse a neustále se hezky a příjemně usmívala. Na sobě měla elegantní černé sáčko, šedou sukni po kolena, černé punčocháče a kozačky, co vypadaly přesně jako ty na které se Lily chodila dívat do nejdražšího butiku vždy když byla
Londýně. Na hlavu si nasadila černý, vlněný baret a okolo krku měla šedou lehounkou šálu, ladící k stejným rukavicím.
Lily si vedle ní připadala jako obyčejné otrhané strašidlo, jako malá holka. Možná to bylo protože si své rudé vlasy svázala do dvou copů a jako gumičky použila jasně zelené bambulky, nebo protože jí najednou její teplý hnědý kabát s zářivě zelenými knoflíky, hnědá čepice, pruhovaná zelenohnědá šála, hnědé rukavice a hnědé kozačky se zeleným kožíškem připadaly příliš dětinské a hloupé. Rozhodně jí ale bylo jasné, že vedle dokonalé Viktorie musí připomínat malé rudé třeštidlo.
"…dnes já už naštěstí do práce nemusela, ale chudáček Matt ano, proto jsme tu až takhle pozdě, ale snad něco ještě koupíme."říkala právě Viktorie. Lily konečně sebrala odvahu vzhlédnout a zjistila, že Matt ji celou dobu pozoruje se zvláštním výrazem. Když se jejich oči na okamžik střetly, málem se jí podlomila kolena a tak honem začala předstírat, že ji hrozně upoutala koulovačka několika dětí, co se za nimi odehrávala.
"Viky, zlato, měli bychom jít." Řekl Matt tiše, mile, ale naléhavě. Že by mu došlo, jak je situace pro Lily nepříjemná a nevydržitelná, nebo opravdu spěchají?
"Ach ano…tak pozdravuj maminku Alicie, moc ráda jsem vás všechny viděla děcka." Řekla Viktorie zklamaně, ale očividně chtěla Mattovi vyhovět.
"Ahoj!" řekli všichni a pak už Viktorie a Matt odešli druhým směrem. Remus, Peter, James, Alicie, Dominike a dokonce i Peter okamžik pohlédli na Lily. Ta ale chtěla celý incident co nerychleji smést ze stolu.
"No, tak pojďme, ať ještě stihneme ten ležák!" řekla rychle, než se kdokoliv stačil na něco zeptat a v čele jejich skupiny zamířila ke třem košťatům.


"Dojdeme pro pití, vy zatím obsaďte stůl. Takže hm…sedm máslových ležáků?" zeptal se Sirius, když s Jamesem chtěli jít k baru.
"Ne, šest a jednu ohnivou whisky." Odpověděla Lily a všichni na ni šokovně pohlédli. Takovou ji nepoznávali.
"Fajn, tak já tě v tom nenechám, stejně už jsme dnes pili ležák nejméně dvakrát. Pro mě také." Přidala se Alicie. Když se trochu nalijou všichni, profesoři to budou hůř posuzovat.
"Takže tři máslové ležáky?" zeptal se Sirius znovu a gestem naznačil, že on s Jamesem také zvládnou ohnivou whisky.
"Nejspíš, mi to včera stačilo." Kývla Dominike a kluci odešli. Alicie se naklonila k Lily a když se ujistila, že je nikdo neposlouchá, honem se optala.
"Tak co, v pohodě?"
"Jo jasně…jen mě to trochu zarazilo, to je všechno." Přikývla Lily.
"Kdyby něco, stačí říct, ok?" ujišťovala ji Alicie a Lily přitakala. Byla neuvěřitelně ráda, že Alicii má.

Dál už toho příliš nepořídili. Lily, Alicie, James a Sirius si dali ještě dvakrát dvojitu wisky, což Lily konečně spravilo náladu, ale cesta do hradu pak byla poněkud složitější. Měli velké štěstí, že se dostali do chodby, ale pak to začalo. Nejprve zbrkla Alicie o jeden schod, Sirius ji chtěl hrdinsky opět zachránit, ale rukou omylem hmátl po Lily, který při svém pádu podkopla Jamesovi nohy. Remus mu chtěl pomoct, ale místo toho také ztratil rovnováhu a s sebou vzal i Dominike, která hledala záchranu v chycení se Petra, ale ten nevydržel nápor a tak všichni skončili dole pod schody na sobě, propletení končetinami a s dalšími modřinami. Okamžik bylo ticho, ale pak se Sirius rozesmál a tak si z toho nic nedělali, ale byli si jistí, že zbytek prázdnin si budou někde v koutku foukat bolístky. Dál už ale cesta pokračovala dobře a v hradu si naštěstí nikdo nevšimnul, že zmizeli, pouze u večeře se na ně profesoři dívali trochu nechápavě, protož nejen že byli všichni tak najedení, že se ani jídla nedotkli, ale James, Alicie, Sirius a Lily se najednou pokoušeli debatovat s McGonagallovou o kvalitě celeru v letošním roce.
Večer už všichni zvládli akorát sedět ve společenské místnosti u krbu, koukat do ohně a v některých případech i podřimovat. Alicii propašovali k nim a ta se rozhodla, že bude s Lily přespávat v ložnici, kam se nastěhovala i Dominike, takže tam byla s nimi a občas vykřikla něco ve smyslu, že klobouk říkal, že má jít do Nebelvíru, ale nakonec ji šoupnul do Havraspáru, debil.
***O***
Další den věnovali relaxu. Lily, Alicie a Dominike si ráno zašly na snídani u které se kluci neobjevili a pak se vrátily do společenské místnosti, kde jen seděly v křeslech a četly si. Alicie přitáhla nějaké časopisy jejích spolužaček, takže se docela pobavily, když se dělaly testy typ "Jsi odvážná, nebo plachá čarodějka" a smály se všem těm drbům o kouzelnických celebritách.
Odpoledne si byly zabruslit, ale Dominike to příliš neuměla,protože brusle dostala teprve vloni a
tak jí to Lily s Alicií učily. Někdy v té době také potkaly kluky, kteří šli údajně postavit sněhuláka a tak jim holky nakonec šly pomoct a postavili dohromady sněhuláky, kteří měly představovat celý Bradavický učitelský sbor. Profesorovi Brumbálovi udělali vousy z jehličnatých větví, vykouzlili mu půlměsícové brýle a uplácali dlouhý, křivý nos. Profesorku McGonagallovou představovaly také brýle, špičatý klobouk a přísný výraz v obličeji. Podobně udělali ještě profesora Křiklana
a další profesory, takže ve výsledku měli deset opravdu podařených sněhuláků. Dokonce se na to profesor Brumbál přišel podívat a dal jim za každého sněhuláka deset bodů pro Nebelvíru a pět pro Havraspár.Celá akce je ale natolik unavila, že večer už zvládli pouze turnaj ve Tchoříčcích a opět padli do postelí a spali jako zabití.